Angle down Atgal

Teismui perduota dar viena iš teisėjų korupcijos tyrimo atskirta byla

Generalinė prokuratūra trečiadienį pranešė teismui perdavusi dar vieną iš didelės apimties teisėjų, advokatų ir kitų asmenų korupcijos tyrimo atskirtą baudžiamąją bylą – aštuoniems asmenims yra pareikšti kaltinimai dėl prekybos žmonėmis, piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, trukdymo vykdyti pareigas, organizavimo sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą ir kitų nusikalstamų veikų. 

Pasak prokuratūros, trims iš kaltinamųjų taip pat pareikšti kaltinimai ir dėl melagingų parodymų davimo. Tarp įtariamųjų – ir du Klaipėdos regione dirbę advokatai – Aivaras Surblys ir Marius Navickas. 

Šioje byloje tirti epizodai išaiškėjo tiriant kitą nusikaltimą – 2017 metais įvykdytą 50 tūkst. eurų vertės kokaino įsigijimo sandorį, kurį šiuo metu nagrinėja Šiaulių apygardos teismas. 

Tiriant narkotikų pardavimą pareigūnai gyvenamajame name Klaipėdos rajone aptiko šešias konservų dėžutes su daugiau kaip kilogramu kokainu. Nustatyta, kad namas ir narkotinės medžiagos priklauso kaltinamajam V. V. 

Ikiteisminio tyrimo metu pareigūnai gavo duomenų, kad V. V., siekdamas išvengti baudžiamosios atsakomybės už padarytą nusikaltimą su jį gynusiu advokatu A. Surbliu ir kitu asmeniu surado ir įkalbėjo nekaltą asmenį už piniginį atlygį prisiimti baudžiamąją atsakomybę už V. V. 

Kaltę turėjusiam prisiimti socialiai pažeidžiamam asmeniui turėjo būti sumokėta 30 tūkst. eurų ir padengtos advokato išlaidos.

„Tokiu būdu kaltinamasis A. S. pažadėjo V. V. vykdant prekybą žmonėmis ir neteisėtai piktnaudžiaujant padėti pastarajam išvengti baudžiamosios atsakomybės siekiant, kad vietoj V. V. būtų nuteistas nekaltas asmuo. Tokiu būdu V. V. ir A. S. susitarė trukdyti prokurorams ir tyrimo pareigūnams nustatyti pradėtame ikiteisminiame tyrime objektyvią tiesą“, – rašoma prokuratūros pranešime. 

V. V. taip pat kaltinamas ir tuo, kad su bendrininkais rengėsi sunkiai sužaloti Klaipėdos apskrities policijos specializuoto padalinio vadovą. Grupė bendrininkų buvo gerai apgalvoję planą ir rinko duomenis apie privatų pareigūno gyvenimą. 

Du pasikėsinimą į policijos pareigūną ir prokurorą planavusius asmenis policija sulaikė 2018 metų balandį. 

Siekiant užtikrinti objektyvų ir visapusišką bylos nagrinėjimą, ji perduota Lietuvos apeliaciniam teismui, jis nuspręs, kuris apygardos teismas ją turėtų nagrinėti. 

Tai jau devintoji baudžiamoji byla, atskirta iš didelės apimties tyrimo dėl plataus masto korupcijos teismų sistemoje. 

Teisėjų korupcijos byloje įtarimai pareikšti daugiau nei 50 asmenų, tiriama daugiau nei 110 nusikaltimų.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite