Angle down Atgal

Teismui perduota buvusio Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriaus baudžiamoji byla

Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Kauno apygardos teismui su kaltinamuoju aktu perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai pateikti buvusiam Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriui, kitiems septyniems fiziniams asmenims ir vienam juridiniam asmeniui. Ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdybos pareigūnai, pranešė prokuratūra.

Pasak pranešimo, prokuratūra buvusiam Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriui R. P. pateikė kaltinimus, kad šis, siekdamas turtinės naudos sau ir sutuoktinei, pasinaudodamas einamomis aukštomis pareigomis ir dėl to turima įtaka, galimai priėmė didesnės negu 250 MGL vertės kyšį, iššvaistė didelės vertės svetimą turtą ir nusikalstamu būdu gautą turtą legalizavo. Dalį nusikalstamų veikų, kaip įtariama, R. P. padarė veikdamas organizuotoje grupėje, vadovaudamas ir paskirstydamas konkrečias užduotis kitiems asmenims. R. P. taip pat pareikšti kaltinimai susitarus ir paėmus kyšį iš dviejų Kauno statybos bendrovių direktorių. Buvęs savivaldybės administracijos direktorius savo kaltės nepripažįsta.

STT Kauno valdybos pareigūnų atlikto ikiteisminio tyrimo duomenimis, 2012–2013 metų laikotarpiu, kuomet buvo rengiamas namo projektas Kulautuvoje ir kruopščiai planuojama jo statyba, R. P., atstovaudamas Kauno rajono savivaldybės administracijai kaip jos vadovas, su viena bendrove sudarė materialiojo turto nuomos ir šilumos tiekimo paslaugų sutartis. Šios sutartys sąlygojo bendrovės komercinės veiklos tęstinumą, apyvartos ir gaunamų pajamų stabilumą, sudarė bendrovei palankias sąlygas ir išimtinę padėtį veikti Kauno rajono savivaldybės ir jos biudžetinių įstaigų šilumos ūkyje.

Kaip įtariama, už tai bendrovė, neatlygintinai pirkdama medžiagas ir paslaugas, prisidėjo prie R. P. Kulautuvoje statomo gyvenamojo namo. Tyrimo eigoje buvo nustatyta, kad bendrovės lėšomis apmokant už R. P. ir jo sutuoktinės reikmėms pateiktas statybines medžiagas ir darbus bei, organizavus jų pristatymą į statybvietę, bendromis organizuotos grupės narių pastangomis iššvaistytas didesnis nei 46 tūkst. eurų vertės bendrovės turtas.

2016 m. rudenį R. P., siekdamas įteisinti Kulautuvoje pastatytą gyvenamąjį namą ir žinodamas, kad šio namo dalis statybinių medžiagų, darbų ir paslaugų yra gauta kaip kyšis, slėpė tikrąjį jo finansavimo šaltinį, buvimo vietą, faktines valstybės tarnautojo ir jo sutuoktinės nuosavybės teises į jį, šį turtą įregistravo kaip kito asmens nuosavybę bei tuoj po to sudarė pirkimo–pardavimo sandorį, taip turtą įteisindamas.

Numatyta bausmė už padarytą nusikalstamą veiką – laisvės atėmimas nuo dvejų iki aštuonerių metų.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite