Angle down Atgal

Teismas: vaistinių veiklą tiriančios Konkurencijos tarybos veiksmai – teisėti

 Prieš dvejus metus tyrimą dėl vaistinių tinklų galimo kartelinio susitarimo pradėjusios Konkurencijos tarybos veiksmai buvo teisėti, galutinai nutarė teismas.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) liepos 21 dieną atmetė „Eurovaistinės“, vaistų platinimo įmonių EVD, „EVD Baltija“ ir EVRC skundą bei paliko galioti Vilniaus apygardos administracinio teismo (VAAT) 2018 metų lapkričio sprendimą, kad tarybos pareigūnų veikla renkant duomenis  nepažeidė Konkurencijos įstatymo.

Anot tarybos, ginčas kilo dėl patikrinimo apimties. Plačiau tyrimo taryba nekomentuoja, nes jis nėra pasibaigęs.

Dėl šio tyrimo tarybą teismams buvo apskundusios ir vienus didžiausių vaistinių tinklų Lietuvoje valdančios bendrovės „Limedika“, „Gintarinė vaistinė“ ir „Norfos vaistinė“. Pasak jų, taryba šiurkščiai pažeidė informacijos rinkimo procedūrą, nes dalis paimtų didelės apimties duomenų su tyrimu nesusiję.

VAAT 2018-aisiais paskelbė, kad taryba neprivalo grąžinti tyrimo metu paimtos informacijos, tačiau įmonės šį sprendimą apskundė LVAT. Pastarasis sprendimo dėl to kol kas nepriėmė. 

Konkurencijos taryba tyrimą pradėjo 2018-ųjų kovą. Tuomet pareigūnai atliko patikrinimus įmonių patalpose ir, bendrovių teigimu, paėmė didelės apimties informaciją, įskaitant asmeninę bei susijusią su advokato profesine paslaptimi.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite