Angle down Atgal

Teismas nubaudė garsų Vilniaus verslininką: važiuodamas be teisių sudaužė brangų „Mercedes-Benz“ ir pabėgo iš avarijos

Žinomą Vilniaus verslininką, „Belmonto“ komplekso savininką Anuprą Mišeikį Vilniaus miesto apylinkės teismas trečiadienį nubaudė dėl vairavimo be teisių, sukeltos avarijos ir pabėgimo iš įvykio vietos. Balandžio pradžioje į eismo įvykį patekęs verslininkas, kaip tuomet skelbė žiniasklaida, galėjo būti neblaivus, tačiau tokių aplinkybių policija nenustatė.

Bylos duomenimis, avariją A. Mišeikis padarė šių metų balandžio 1 d. apie 17 val. kelyje tarp Olandų gatvės ir Belmonto. Kaip paaiškėjo, verslininkas neturėjo teisės vairuoti, tačiau vairavo visureigį „Mercedes-Benz GL 350“, nepasirinkęs saugaus greičio nesuvaldė automobilio, nuvažiavo nuo kelio ir trenkėsi į medį, pakeliui kliudė signalinius stulpelius ir metalinius atitvarus.

Avariją padaręs A. Mišeikis taip pat pasišalino iš įvykio vietos. Anksčiau portalai 15min ir Delfi skelbė, kad avarijos metu sužalotas verslininkas pats pranešė apie nelaimę ir telefonu pripažino, kad vairavo neblaivus. Tačiau teismui perduotame administracinio nusižengimo protokole nėra duomenų apie A. Mišeikiui nustatytą girtumą.

Už vairavimą be teisių, avariją ir pasitraukimą iš įvykio vietos verslininkui grėsė bauda, areštas ir teisių atėmimas. Tačiau A. Mišeikis išsisuko palyginti lengvai – teisėja Ingrida Mikužytė vyrui skyrė 1 tūkst. eurų baudą ir vieniems metams atėmė teisę vairuoti, tačiau nutarė nekonfiskuoti sudaužytos transporto priemonės.

Pats A. Mišeikis bylos nagrinėjime nedalyvavo, tačiau buvo pateikęs raštišką paaiškinimą, kas įvyko balandžio 1 d. Verslininkas dar gali per 20 dienų teisėjos nutartį apskųsti, o jai įsiteisėjus baudą turės sumokėti per 40 dienų.

Vilniaus miesto apylinkės teismui perduota administracinio nusižengimo byla buvo užstrigusi – teisėja I. Mikužytė administracinio nusižengimo protokolą grąžino policijai papildyti, kadangi, kaip konstatavo teisėja, neapskaičiuota, kokia žala buvo padaryta verslininko vairuotam automobiliui.

Bylos duomenimis, apgadinti kelio atitvarai ir stulpeliai įvertinti vos 258,49 euro suma. Tačiau A. Mišeikio vairuotas „Mercedes-Benz“ priklauso ne tiesiogiai jam, bet jo valdomai bendrovei „Vordana“. Teisiškai laikoma, kad vairuotojas padarė žalą atskiros šalies turtui, todėl automobiliui padaryta žala taip pat turėtų būti įvertinta.

2011 m. A. Mišeikis jau buvo sukėlęs panašią avariją toje pačioje Belmonto gatvėje, kai vairuodamas visureigį „Range Rover Land Rover“ trenkėsi į sunkvežimį, tada kliudė Seimo nariui priklausiusį „Volvo“ automobilį, kelis kelio ženklus ir galiausiai buvo priverstas sustoti, kai trenkėsi į betoninį elektros stulpą.

Gyvas likęs verslininkas po avarijos pabėgo ir ėmė slapstytis, tačiau galiausiai pasidavė teisėsaugai, kai buvo paskelbta plataus masto paieška. Galiausiai A. Mišeikiui buvo skirta 20 parų arešto bausmė.

„Belmonto“ savininkas itin pagarsėjo 2011 m. gruodį, kai paaiškėjo, kad pasiturintį verslininką ketino pagrobti organizuotos gaujos, pramintos „Mokesčių inspekcija“, nariai. Teisėsaugos sužlugdyto pagrobimo organizatoriai vėliau teisme pripažino, kad ketino iš A. Mišeikio reikalauti 2 mln. litų (apie 600 tūkst. eurų), verslininko kelius ir rutiną bandė išsiaiškinti naudodami GPS įrenginius.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite