Angle down Atgal

Teismas atvertė D. Bugavičiaus nužudymo bylą

Kauno apygardos teismas ketvirtadienį atvertė kauniečio Deimanto Bugavičiaus nužudymu kaltinamų estų Hanso Eriko Ehverto ir Arle Grabbi (Arlės Grabio) bei lietuvio Ričardo Baikos bylą.

Tačiau ketvirtadienį bylos nagrinėti pradėti nepavyko, nes į teismo posėdį neatvyko R. Baikos advokatai bei nukentėjusieji – D. Bugavičiaus šeimos nariai bei jo draugė Vita Jakutienė ir jų advokatai.

Byla toliau bus nagrinėjama penktadienį.

Bugavičiai teismo prašė bylą nagrinėti jiems nedalyvaujant. Nužudytojo motina ir brolis byloje pateikė po 300 tūkst. eurų neturtinės žalos ieškinį bei prašė taikyti laikinąjį nuosavybės teisių apribojimą kaltinamiesiems, kad civilinis ieškinys būtų užtikrintas.

Lietuvos kriminalinė policija šių metų gegužę pranešė išaiškinusi 22 asmenų tarptautinę ginkluotą grupuotę, įtariamą organizavus D. Bugavičiaus nužudymą.

Policija tvirtina, kad būtent tyrimas dėl D. Bugavičiaus nužudymo leido išaiškinti šią grupuotę. Tyrimo metu atlikta 40 kratų, jų metu rasta maždaug 8 mln. eurų vertės grynųjų pinigų, deimantų, aukso luitų, brangenybių ir prabangių automobilių.

Du estai savo gimtosios šalies teisėsaugai yra žinomi, vienas iš jų teistas du kartus.

Sulaikytas lietuvis teistas nebuvo, bet jis žinomas teisėsaugai.

Ketvirtadienį į teismo posėdį atvykęs H. E. Ehverto advokatas sakė, jog jo ginamasis nepripažįsta jam pareikštų kaltinimų.

„Jis neprisipažįsta, kol kas pasirinkęs teisę tylėti“, – sakė advokatas Laurynas Pakštaitis.

„Jis nelabai turi ko prisipažinti, nes tie įrodymai, kurie surinkti, labai pritempti ir paviršutiniški“, – kalbėjo advokatas.

Pasak gynėjo, kaltinamasis patvirtina, kad buvo Kaune tuo laikotarpiu, apie kurį kalbama kaltinime, tačiau čia lankėsi verslo reikalais.

„Jis drąsiai keliavo po Europos Sąjungą kaip neturėdamas, ką slėpti“, – sakė L. Pakštaitis.

Kas yra D. Bugavičius estas teigia nežinojęs.

Savo kaltės nepripažįsta ir kiti kaltinamieji.

Teisėsaugos duomenimis, pagrindinis nužudymo motyvas – manymas, kad D. Bugavičius kelia grėsmę jų nusikalstamam susivienijimui, prekybai narkotikais.

D. Bugavičius savo vairuojamame automobilyje „Mercedes-Benz“ buvo nušautas 2015-ųjų lapkričio 6-ąją Kaune.

Ikiteisminio tyrimo surinktais duomenimis, asmenys, dalyvavę padarant šį nusikaltimą, į įvykio vietą atvyko ir iš jos pasišalino automobiliu.

Prokuroro teigimu, visi trys kaltinamieji savo kaltę neigia.

Įtariamiesiems gresia laisvės atėmimas nuo aštuonerių iki dvidešimties metų arba laisvės atėmimas iki gyvos galvos.

Tyrimas užtruko daugiau nei trejus metus. D. Bugavičius policijai buvo žinomas, anksčiau teistas. Žiniasklaida skelbė, kad jis sietas su Agurkinių gauja.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite