Angle down Atgal

Tautvydas Lydeka surengė treniruotę jauniesiems Varėnos krepšininkams

Varėnoje krepšininkas Tautvydas Lydeka surengė treniruotę Labdaros ir paramos fondo „Sporto viltys“ projekte dalyvaujantiems vaikams.

Jaunieji Varėnos rajono krepšinio mylėtojai džiaugiasi šią vasarą turėję dar vieną puikią galimybę pasitreniruoti su žymiu krepšininku. Šįkart Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos sporto aikštelėje paramos ir labdaros fondo „Sporto viltys“ organizuotą krepšinio treniruotę jiems pravedė iš Varėnos kilęs žymus krepšininkas Tautvydas Lydeka. Pirmąją treniruotę jiems birželio mėnesį Varėnoje pravedė garsus krepšininkas Paulius Jankūnas.

Ši treniruotė, kurioje su vaikais žymus krepšininkas ne tik dalijosi patirtimi krepšinio aikštelėje, kartu sportavo, bet ir bendravo, yra viena iš paramos ir labdaros fondo „Sporto viltys“ įgyvendinamo projekto „Suteik galimybę sportuoti“ veiklų. Projektas skirtas kaimiškųjų vietovių vaikams, kurie nuo praėjusių metų rudens atvežami į Varėnoje vykstančias krepšinio, rankinio, futbolo treniruotes.

Tautvydas Lydeka, jaučiantis didelius sentimentus gimtajam miestui, mielai sutiko prisidėti prie projekto veiklų. Sveikindamas vaikus, nepabijojusius alinančio karščio ir susirinkusius į krepšinio aikštelę pasitreniruoti, žymus krepšininkas pažymėjo, kad visa projekto iniciatyva yra puiki, nes suteikia vaikams šansą susirinkt sporto aikštelėse ir sveikai bei turiningai leisti laiką. „Jums labai pasisekė, nes Varėnoje turit puikias sporto aikšteles. Kai aš mokiausi, tokių sąlygų sportuoti tikrai nebuvo. Jeigu kažkas susidomėsit krepšiniu rimtai, kreipkitės į krepšinio trenerius. Jeigu jums neužteks žaisti vien savo mieste, važiuokit treniruotis į Alytų, Vilnių ar Kauną. Visiškai nesvarbu, kada pradėsit žaisti. Nors aš pats sportuot pradėjau nuo septynių, bet krepšinį pradėjau žaist būdamas šešiolikos, o iki tol žaidžiau rankinį. Jei tik parodysit norą ir talentą, faktiškai viskas jūsų rankose, tad linkiu sėkmės“.

Perspektyvus krepšininkas turi didelę patirtį krepšinio aikštelėje, nes nu 2003–ųjų iki dabar žaidė įvairiuose krepšinio klubuose Lietuvoje ir užsienio šalyse: Kauno LKKA „Rusteda“ (LKAL), Dnepropetrovsko „Dnepr“ (kraina), Groningeno „Hanzevast Capitals“ (Olandija), Patrų AEP „Olympias“ (Graikija), Aleksandrovaco „Igokea Partizan“ (Bosnija ir Hercegovina), Kantu ԠPallacanestro“ (Italija), Kantu NGC „Medical“ (Italija), „Pezaro Scavolini“ (Italija), Samaros „Krasnyje Krilyja“ (Rusija), Vilniaus „Lietuvos rytas“, (LKL), Panevžio „Lietkabelis“ (LKL), Sopoto „Trefl“ (Lenkija), Buenos Airių „San Lorenzo de Almagro“ (Argentina), „Pezaro Consultinvest“ (Italia), Sasario „Dinamo“ (Italija), Vechtos „Rasta“ (Vokietija), Tortonos „Bertram“ (Italijos 2–oji lyga), Pezaro Carpegna Prosciutto“ (Italija).

Dešimt įvairaus amžiaus vaikų iš Varėnos, Merkinės, Žilinų su dideliu susidomėjimu klausė krepšinio žvaigždės Tautvydo Lydekos patarimų, kaip teisingai daryti apšilimą, perduoti kamuolį, ginti krepšį.

Po treniruotės jis kiekvienam žaidėjui įteikė po plakatą su savo nuotrauka ir autografu. Vienam iš dalyvių – dar ir puodelį su autografu. Krepšinio aikštelėje buvo daug vaikiškų nesuvaidintų džiugių emocijų! Tautvydas Lydeka atsakė į visus varėniškius dominusius klausimus – kaip teisingai treniruotis, kad mažiau pavargtum, ar krepšininkai turi laisvalaikio ir daugybę kitų. Krepšininkas ne tik draugiškai dalijo patarimus krepšinio aikštelėje, pasirašinėjo autografus, fotografavosi ir noriai bendravo. Krepšininkas sakė, jog jam taip pat labai smagu, kad turėjo galimybę savo gimto miesto vaikams perteikt savo patirtį.

Vaikai džiaugėsi gavę progą po karantino, kai treniruotės nevyko, bent kiek atsigriebt ir pasitreniruot aukštu lygiu su žymiu krepšininku. Jų tėvai taip pat dėkingi, kad vaikams suteikta galimybė turiningai praleisti laisvalaikį sportuojant.

Šioje bei kitose treniruotėje fondo projekte dalyvaujantis vaikai ne tik gerai praleis laiką, bet ir sutvirtės fiziškai bei gaus gerų žinių.

Šią socialinę iniciatyvą sugalvojo ir laimėjęs dalinį Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Sporto rėmimo fondo finansavimą, projektą „Suteik galimybę sportuoti“ nuo praėjusių metų rudens įgyvendina labdaros ir paramos fondas „Sporto viltys“. Fondo vadovas Rolandas Markinas pažymi: „Nors karantinas šiek tiek pristabdė mūsų projekto veiklą, bet mes nenusimename. Džiaugiamės, nes vasara aktyvi. Tai įrodė krepšinio treniruotės su Pauliumi Jankūnu ir Tautvydu Lydeka. Mes pasistengsime suteikti kaimo vaikams galimybę sportuoti ir su kitomis sporto žvaigždėmis“.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite