Angle down Atgal

Tauragėje griaudės kariuomenės ir visuomenės šventė

Tauragėje šeštadienį vyks pagrindinis šiais metais Lietuvos kariuomenės renginys visuomenei - Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės šventė. Miesto centre esančiame Jono Viktoro Kalvano parke ginkluotę, karinę techniką ir įrangą pristatys visų rūšių Lietuvos kariuomenės pajėgos, NATO priešakinių pajėgų bataliono kariai, taip pat su kariuomene bendradarbiaujančios nevyriausybinės organizacijos.

Renginiai prasidės iškilmingu vėliavų pakėlimu prie V. Kudirkai skirto paminklo, lydimu NATO naikintuvų skrydžio ir Garbės sargybos kuopos parodomosios programos.

Daugiausia ginkluotės ir karinės technikos į renginį atgabeno Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgos - nuo pistoleto „Glock“ iki savaeigės 155 mm artilerijos haubicos „PzH2000”, taip pat šarvuotus visureigius HMMWV, šarvuočius M113, sunkvežimius, kitą įrangą.

Šventės kulminacija, pasak Krašto apsaugos ministerijos, taps Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Žvalgybos kuopos karių parodomoji karinė operacija - objekto šturmas, kuriame kariai pademonstruos kovos veiksmus sausumoje ir iš oro. Karinės jūrų pajėgos renginyje pristatys tarnyboje naudojamą plaukiojimo bei povandeninių veiksmų įrangą.

Savo veiklą taip pat pristatys karių rengimu užsiimantys daliniai, priklausantys Lietuvos kariuomenės Mokymo ir doktrinų valdybai, o įvairią su koviniu aprūpinimu susijusią įrangą ir transportą pademonstruos Logistikos valdybos padaliniams priklausantys kariai.

Renginio metu bus galima susitikti ir su Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos specialistais. Specialiųjų operacijų pajėgos supažindins su ypatingo tikslumo karinėse operacijose naudojama ginkluote ir karine technika.

Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos minėjimo tradicija susijusi su tarpukariu gyvavusia Kariuomenės ir visuomenės susiartinimo diena. Kelių karių ir visuomeninių organizacijų atstovų iniciatyva pirmą kartą ši šventė buvo surengta 1935 metais.
ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite