Angle down Atgal

Tarybos posėdyje priimtas sprendimas dėl administracijos direktorės ir pavaduotojo

Tarybos nariai slaptu balsavimu apsisprendė dėl administracijos direktorės Vidos Rekešienės ir jos pavaduotojo Dariaus Juodaičio atleidimo iš pareigų praradus pasitikėjimą.

Administracijos vadovai, tarybos narių daugumos valia, atleisti iš pareigų. Abiem atvejais – 22 balsai „už“ atleidimą, 3 „prieš“. Klausimas dėl vicemero Daivaro Rybakovo užimamo posto atidėtas kitam tarybos posėdžiui – į šio neeilinio Tarybos posėdžio darbotvarkę jis neįtrauktas. Laikinai administracijos direktorę Vidą Rekešienę pavaduos Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Rūta Vančienė.

Vicemero Daivaro Rybakovo į darbotvarkę neįtrauktas, nes grupės tarybos narių inicijuotas dokumentas pateiktas per vėlai. Paprastais klausimais posėdžio darbotvarkė gali būti patvirtinta ir pakeista, jei iki posėdžio pradžios likusios 24 valandos. Tačiau, pasak savivaldybės teisininkų, įstatymas pasisako, kad ši nuostata netaikoma siūlymams, susijusiems su nepasitikėjimu meru, vicemeru ir administracijos vadovais. Pagal reglamentą tokiems politiniams klausimams taikomi ilgesni laikotarpiai.

Penktadienį tarybos narių grupė užregistravo oficialų pareiškimą „Dėl nepasitikėjimo Jurbarko rajono savivaldybės tarybos mero pavaduotoju Daivaru Rybakovu“, nurodydami, kad Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų rinkimų programoje žadėta netoleruoti politinės ir administracinės korupcijos, tačiau dabartinė situacija rodo ką kita. Primename, kad kalba eina apie nebaigtas Naujamiesčio progimnazijos stadiono statybas.

Kauno apylinkės teismo nutartimi administracijos direktorė nušalinta nuo pareigų. Tokią nutartį ji apskundė. Tokie pat įtarimai pareikšti ir D. Juodaičiui, tačiau jis nei vakar į jungtinį komitetų posėdį, nei šiandien į neeilinį Tarybos posėdį neatvyko. Tai nebuvo privaloma. Tuo tarpu V. Rekešienė posėdyje dalyvavo, atsakydama į kai kuriuos klausimus, kurie neliečia ikitesminio tyrimo, bei išklausydama nemažai jos adresu išsakytų karčių žodžių. Daugiau ape tai penktadienį „Mūsų laike“.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite