Angle down Atgal

Kovos dėl "Valerijono" - su "pasišaudymais" į galvas ir kojas

Šiandien Šiaulių miesto taryba rinkosi į neeilinį posėdį dėl vieno klausimo - patalpų, esančių Šiaulių centrinėje poliklinikoje, kur įsikūręs vaistinės „Valerijonas“ filialas - nuomos sutarties įkainio. Po ginčų, kandžių replikų ir net pasisakymų apie į šūvius į kojas ir galvas, politikai pratęsė sutartį su "Valerijonu" ir įpareigojo vaistinę miesto centre dirbti iki 1 val. nakties.

Pasiūlymų daug, o sprendimo nebuvo

Administracijos direktoriaus pavaduotojui Marijui Veličkai neseniai nusprendus, kad ilgamečių nuomininkų mokami 11 Eur už vieną kvadratinį metrą yra per maža suma, administracija pateikė sprendimo projektą, siūlantį skelbti viešą aukcioną ir siūlyti verslui šias patalpas, keturiskart pakėlus kainą – 45 Eur už kvadratinį metrą.

Šiam siūlymui buvo pateiktos net trys alternatyvos. Miesto mero pavaduotojas, frakcijos „Dirbame miestui“ narys Domas Griškevičius pateikė beveik analogišką variantą, tik siūlė aukciono kainą pradėti nuo 1 Eur.

Socialdemokratų variantas buvo pratęsti nuomos sutartį su „Valerijonu“ dvejiems metams, vieną kvadratinį metrą įvertinus 15 Eur.

Frakcijos „Dirbame miestui“ atstovas Gintautas Lukošaitis su dar trimis Tarybos nariais siūlė, palikus tuos pačius nuomininkus, kainą kilstelėti iki 21 Eur.

Praėjusiame posėdyje už tai, kad būtų pratęsta patalpų nuomos sutartis, balsavo 13 Tarybos narių.

Po praėjusio Tarybos posėdžio atsirado dar viena siūloma alternatyva. Nepartinis Tarybos narys Gintaras Karalevičius kartu su Aurimu Žviniu pateikė ir ketvirtąją alternatyvą. Politikai siūlė leisti pratęsti nuomos sutartį dvejiems metams, nekeičiant kainos, tačiau įtraukė naują sutarties sąlygą – įpareigoti „Valerijoną“ (Vilniaus g. 173) dirbti nuo 20.00 iki 01.00 val.

Šiuo metu Šiauliuose neveikia nė viena vaistinė, dirbanti vėliau nei iki 22 val., o arčiausia vaistinė, dirbanti po 22 val., yra tik Panevėžyje.

Ieškojo korupcijos

Šiandien Tarybai buvo parengtas sprendimo projektas, kuriuo nusprendžiama leisti atnaujinti dvejiems metams 60,04 kv. m ploto patalpų, esančių Vytauto g. 101, Šiauliuose, nuomos sutartį su vaistine ,,Valerijonas“, ir nustatyti, kad vieno kvadratinio metro nuomos kaina per mėnesį – 15 Eur. Taip pat Tarybai buvo pateiktas ir G. Karalevičiaus pasiūlytas alternatyvus sprendimo projektas.

Ir šiandien politikai ilgai ginčijosi, kilo klausimų, kodėl vaistinė alternatyviu sprendimo projektu dar ir verčiama dirbti ilgesnį laiką. Vicemeras Justinas Sartauskas teigė, kad budinčiai vaistinei mieste reikia skelbti konkursą, antraip dabar atrodo, kad savivaldybė prieš „Valerijoną“ demonstruoja jėgą.

„Ar darytas poreikio tyrimas? Ar neturėtų būti paslauga perkama konkurso keliu?“ - teiravosi liberalas Artūras Kulikauskas.

Socialdemokratui Gedeminui Vyšniauskui kilo klausimas, ar Darbo partijos deleguoto M. Veličkos elgesys, ieškant vietų vaistinėms, neturi korupcinės apraiškos požymių, bet Danguolė Martinkienė puolė ginti bendrapartiečio.

Tada J. Sartauskas atkirto, kad antikorupcinė komisija jau nagrinėjo M. Veličkos elgesį, kai jis galimai įsakmiai Dainų poliklinikos vadovui nurodė atlaisvinti patalpas naujai vaistinei. Kokios buvo komisijos priimtos išvados, vicemeras nepaviešino.

Galiausiai Alfredas Lankauskas nukirto, kad nereikia vynioti į vatą fakto, kad šis sprendimo projektas yra verslo ir politikos veiklos rezultatas.

Klausimai ir pasisakymai - kone dvi valandas

Sprendimo projektą pristatęs nepartinis Gintaras Karalevičius piktinosi, kad Taryba praėjusiame posėdyje nepriėmė sprendimo. Jis teigė, kad „Valerijonui“ reikia palikti tą pačią nuomos kainą, bet prašyti vaistinės dirbti ilgiau.

„Iš mūsų tyčiojasi Panevėžys, kuris kviečia pas juos atvažiuoti pirkti vaistų. Ne tik šiauliečiai, bet ir regiono gyventojai atvyktų apsirūpinti vaistais“, - sakė jis, teigdamas laukiantis „Valerijono“ vaistinės vadovės žodžių, kad vaistinė sutinka dirbti ilgiau.

Šiaulių meras Artūras Visockas teigė, kad jam priimtiniausias buvo Šiaulių pramonininkų pasiūlymas – pratęsti sutartį su „Valerijonu“, bet meras sakė, kad palaikys G. Karalevičiaus siūlymą, mat absoliuti dauguma šiauliečių nori naktį dirbančios vaistinės. Tiesa, jis prisipažino pritariantis ir socialdemokratų siūlymui, mat juo palaikomas šiaulietiškas verslas.

„Kas trukdė merui pateikti dar vieną alternatyvą ir pasiūlyti palikti tą pačia kainą? Gražiai kalbate, bet jūsų mintys ne visai tokios, kokių mes tikėjomės“, - pasisakė socialdemokratė Jolanta Žakarienė.

G. Vyšniauskas sakė manantis, kad meras šaudo sau į kojas, "netyčia kulka rikošetu gali ir į smilkinį pataikyti". Jis pyko, kad reikia rinktis šeštadienį ne itin svarbiu klausimu, kai yra neįsisavinti 6 mln.

Vaistinei naktinis darbas kainuos apie 3 tūkst. Eur per mėnesį

Galiausiai pasisakyti buvo pakviesti „Valerijono“ atstovai. Vaistinės buhalterė teigė, kad naktį dirbančiam vaistininkui reikės mokėti 900 Eur, nes darbas juk yra naktinis. O vieno naktį dirbančio vaistininko ir nepakaks. Be to „Valerijonas“ gamina vaistus, prekiauja narkotikais, turi net trigubą apsaugą ir dideles išlaidas dėl to. „Ar paskaičiavote mūsų išlaidas? Mes neprašome nuolaidų, prašome leisti dirbti normaliomis sąlygomis. Gerai, pabandysime dirbti naktį, bet į sutartį neįrašykite“, - sakė buhalterė.

Pasisakiusi vaistinės vedėja Almyra Girdenienė teigė, jog vaistinė pabandys padaryti eksperimentą, budės naktį, bet per mėnesį jiems tai kainuos apie 3 tūkst. Eur. „Prašome balsuoti už 15 Eur“, - prašė ji.

Balsuodami 26 politikai į galutinį balsavimą iškėlė G. Karalevičiaus alternatyvų sprendimo projektą. 22 politikai jam pritarė, tad sutartis su „Valerijonu“ bus pratęsta, ir vaistinė dirbs iki 1 val. nakties.

G. Karalevičius džiaugėsi, kad mieste pagaliau bus sprendžiamas naktinis vaistų prekybos klausimas, bet jo kolegos įsiaudrino.

„Kulka atšoko rikošetu. Vaistinės vedėja sakė, kad vaistinės padėtis pablogės, jei bus prekiaujama naktį. Dabar vaistinės nuomos kaina bus 45 Eur už 1 kv. m. Gal net iki bankroto vaistinę sprendimas prives, tai ačiū jums mere“, - emocijas liejo G. Vyšniauskas.

Gintautas Lukošaitis į tai replikavo, kad ne meras, o Taryba priėmė sprendimą.

„Gerbiamas mere, eilinį kartą pasirodė, kad jūsų žodžiai ir darbai ryškiai skiriasi“, - pareiškė J. Žakarienė.

A. Visockas nustebęs aiškino, nesuprantantis J. Žakarienės replikos, o J. Sartauskas paaiškino, kad turi būti vaistinei duotas laikas, per kiek ji turi pasiruošti prekybai iki 1 val. nakties. Be to, gali tekti priimti sprendimą, kaip kompensuoti vaistinei patiriamus nuostolius už darbą naktį.

comment Skaitytojų komentarai (2)

Taip pat skaitykite