Angle down Atgal

Taryba nepateisino Veisiejų bendruomenės lūkesčių – prekiauti alkoholiu „Norfai” neleido

Rajono savivaldybės taryba svarstė daug diskusijų ir frakcijose, ir komitetuose sukėlusį klausimą „Dėl Lazdijų rajono savivaldybės tarybos 2016 m. vasario 19 d. sprendimo Nr. 5TS-364 „Dėl draudimo prekiauti alkoholiniais gėrimais“ pakeitimo.

Sprendimo projekto aiškinamajame rašte buvo nurodyta, jog tarybai šis klausimas teikiamas svarstyti ir planuojama pakeisti jau beveik dvejus metus galiojantį rajono savivaldybės tarybos sprendimo projektą, kuriuo nustatyta, jog draudžiama prekiauti alkoholiniais gėrimais ne mažesniu nei 500 metrų atstumu iki Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos, įsikūrusios Jaunimo gatvėje Nr. 8, dėl to, jog į rajono savivaldybės tarybą raštu kreipėsi Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos administracija. O gimnazijai tokį prašymą pateikė Veisiejų miestelio bendruomenė, raštu paprašiusi tarybos sprendimu nustatytą 500 metrų atstumą sumažinti iki 150 metrų. Būtent tokiu atstumu nuo gimnazijos parduotuvę yra atidariusi UAB „Norfos mažmena“.

Sigito Gedos gimnazijos taryba, apsvarsčiusi miestelio bendruomenės siūlymą ir išanalizavusi situaciją, galimas pasekmes ir vykdomas prevencines programas bei priemones šioms programoms įgyvendinti, rajono savivaldybės tarybai raštu išreiškė įsitikinimą, jog šiuo metu parduotuvės darbo laikas gimnazijos veiklai poveikio nedaro, taip pat jis neturės didelės neigiamos įtakos ugdyti moksleivių sveikos gyvensenos įgūdžius. Taip pat rašte akcentuojama, jog UAB „Norfos mažmena“ Veisiejų miesteliui yra svarbus investuotojas, kuriantis naujas darbo vietas.

Tačiau tarybos narių šie argumentai neįtikino. Dauguma jų, tokie kaip Liberalų sąjungos atstovas savivaldybės taryboje Jonas Edvardas Juodis, dar prieš balsavimą oficialiai pareiškė, jog balsuos prieš. Ne dėl to, kad matytų dideles grėsmes sveikai gimnazistų gyvensenai, o dėl to, kad tokiu būdu būtų sudarytos nevienodos sąlygos verslui rajone vystyti. O liberalai, pasak tarybos nario J. E. Juodžio, yra būtent už tokių sąlygų išlaikymą. Todėl už galimybę „Norfai“ prekiauti alkoholiu balsavo vos 4 rajono savivaldybės tarybos nariai. Prieš balsavo 6, 13 narių – susilaikė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite