Angle down Atgal

Tarptautinės operacijos metu Lietuvoje sulaikyta per 360 tūkst. klastotų saldainių ir žaislų

Lietuvos muitinė 2016 gruodžio–2017 kovo mėnesiais vykusios tarptautinės operacijos OPSON VI metu sulaikė šimtus tūkstančių vaikiškų žaislų ir saldainių rinkinių klastočių. 

Pareigūnų aptikti 6084 vnt. saldainių plastikiniuose kiaušiniuose ir net 354 960 vnt. vaikiškų apyrankių su saldainiais buvo pažymėti registruotais prekių ženklais, o nustačius, kad jie yra pagaminti pažeidžiant intelektinės nuosavybės teises, pripažinti klastotėmis ir gali būti nesaugūs vartoti, buvo sunaikinti. 

Tyrimas, bendradarbiaujant Lietuvos muitinės ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pareigūnams, vykdytas tikrinant iš Didžiosios Britanijos kontrolės institucijos gautą informaciją, kad Lietuvos įmonės internetu prekiauja Kinijoje pagamintais saldainiais, kuriuos ištyrus, nustatyti net kelių rūšių pažeidimai. 

Saldainiai pripažinti nesaugiais, nes produktą ženklinant nedeklaruoti alergenai. Produktai neatitiko žaislų direktyvos reikalavimų, nes saldainių viduje esantis žaisliukas buvo per smulkus ir kėlė grėsmę vaikams. Taip pat produktas buvo pagamintas pažeidžiant intelektinės nuosavybės teises. 

Ši tarptautinė operacija, pavadinta OPSON VI, buvo skirta kovai su maisto produktų ir gėrimų klastojimu. Pagrindiniai operacijos iniciatoriai – INTERPOL ir EUROPOL organizacijos, prie kurių prisijungė ir Lietuvos muitinė bei Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. 

Iš viso šioje operacijoje dalyvavo 61 valstybė, iš jų – 21 Europos Sąjungos šalis. Jos metu sulaikyta 9 800 tonų, daugiau kaip 26,4 milijonų litrų ir 13 milijonų vienetų potencialiai pavojingo ir nesaugaus vartoti maisto ir gėrimų. 

Visų sulaikytų produktų (alkoholinių gėrimų, mineralinio vandens, prieskonių kubelių, jūros gėrybių, alyvuogių aliejaus, saldumynų ir netgi ikrų) vertė gali siekti apie 230 milijonų eurų. 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite