Angle down Atgal

Tarakonai – pavojingų ligų platintojai

Nemalonūs ir namuose nelaukiami tarakonai žiemos miegu nemiega, o aktyviai drumsčia mums ramybę.

Ūsuotieji vabzdžiai kuria nešvaros įspūdį, jie potencialiai platina įvairius ligų sukėlėjus. Kadangi tarakonai minta pačiu įvairiausiu organiniu maistu (dažniausiai atliekomis), jie perneša bakterijas ir ligų sukėlėjus: salmoneliozę, dizenteriją, gastroenteritą, šiltinę.

Tarakonus žmonės gali parsinešti namo iš užkrėstų vietų, šie kenkėjai taip pat plinta per ventiliacijos angas, plyšius grindyse, sienose, elektros instaliacijai, vamzdynams skirtas nišas ir pan.

Jei kenkėjai nenaikinami, jų populiacija sparčiai auga, kartu didėja tikimybė užsikrėsti dar pavojingesnėmis ligomis: echinokokoze, toksoplazmoze, himenolepidoze.

Šaltuoju metų laiku problemos dėl tarakonų tampa aktualesnės. Ieškodami maisto ir palankių gyvenimo sąlygų, tarakonai dažnai migruoja, todėl paprastai užkrėstumas šiais kenkėjais neapsiriboja vieno buto sienomis. Kadangi ūsuotieji labai sparčiai dauginasi, efektyviausia su jais dorotis susitarus su kaimynais, kad vabzdžiai neišplistų ir visiems namo gyventojams būtų saugu ir patogu gyventi.

Tarakonų siaubas – švara, tad kruopštus ir reguliarus namų valymas, ypatingą dėmesį skiriant toms vietoms, kur drėgniau ir šilčiau (virtuvei ir voniai), yra efektyvus būdas kovojant su ūsuotais kenkėjais. Reikia pašalinti maisto likučius, trupinius, nekaupti šiukšlių ir nereikalingų daiktų, švarą palaikyti nuolatos, o susidūrus su tarakonais, nedelsiant imtis jų naikinimo priemonių.

Naikinimo priemonės turi būti naudojamos saugiai, stengiantis nepakenkti savo ir aplinkinių sveikatai bei aplinkai. Pasirinkus tinkamas priemones, tarakonus naikinti nėra sunku.

„Etaplius“ informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite