REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Grožis2018 m. Kovo 31 d. 20:14

Tapybos mokytoja piešia ir ant kūno

Marijampolė

Ričardas Pasiliauskas

Marija BurbienėŠaltinis: Etaplius.lt


32733

Prieš kelias savaites duris atvėrusio naujo tatuiruočių salono Marijampolės centre savininkė Eglė Jasiūnienė neabejoja savo verslo sėkme.


Foto galerija:

5.jpg
6.jpg
balerinos-batelis.png
data.png
fiksavimas2.png
supynes.png
ziedas2.png

– Nors tatuiruotės mane žavėjo nuo vaikystės, bet meistre tapau neseniai, – sako Eglė. – Susidomėjusi šia meno šaka, tatuiravimo paslapčių vykau mokytis į Vilnių, pas vieną garsiausių Lietuvoje tatuiravimo meistrų Raimondą Miškinį. Menas mane lydi visą gyvenimą. Baigiau Kauno S. Žuko aukštesniąją meno mokyklą, įgijau meninio odos apipavidalinimo specialybę, vėliau tęsiau studijas Šiaulių universiteto Menų fakultete. Esu dailininkė-tapytoja ir jau 26 metus dirbu dailės mokytoja, tad naujas kūrybingas darbas, kasdien kupinas naujovių, improvizacijos ir bendravimo su žmonėmis – man labai priimtina veikla.

Įgijusi praktikos šioje srityje E. Jasiūnienė nutarė atidaryti tatuiruočių saloną „E-tattoo“, į kurį jau užsuka vis daugiau klientų, užsikrėtusių tatuiruočių manija, ir tokių, kurie dar tik planuoja savo pirmuosius piešinius.

– Tatuiruočių menas yra labai visapusiškas ir kompleksiškas, reikalaujantis ypač daug kruopštumo, susitelkimo. Kiekvienos tatuiruotės kūrimo procesas yra labai individualus, čia ypač svarbus bendravimas ir žmogaus supratimas. Kokį piešinį žmogus pasirinks, priklauso nuo jo norų ir lūkesčių. Ne visi ateina aiškiai žinodami, kokios tatuiruotės nori, kartais reikia pasiūlyti savo kūrybos darbą. Tatuiruotėje turi būti sudėta tai, kas svarbu klientui, turi jam simbolinę prasmę ir kad tai būtų estetiška ir gražu. Prieš darydama tatuiruotę stengiuosi patarti, pasiūlyti alternatyvų, jei reikia, maksimaliai išgryninti idėją, – profesijos paslaptimis dalijasi meistrė.

Eglė pastebi, kad kūno tatuiravimas yra menas, kūrybinis procesas ir jo negalima sprausti į laiko rėmus. Kiek ilgai užtruks darbas, priklauso nuo piešinio dydžio ir sudėtingumo: mažesnes, paprastesnes tatuiruotes galima padaryti iškart, o sudėtingesnėms gali priteikti daugiau laiko. Tarp klientų populiariausios yra vienspalvės tatuiruotės. Eglei, mėgstančiai minimalizmą, išskirtinumą, priimtiniausi yra grafiniai, juodai balti, ornamentiniai piešiniai, tokias tatuiruotes ji turi ir ant savo kūno.

Studijos „E-tattoo“ klientai – nuo jaunimo iki brandaus amžiaus. Pasak meistrės, jaunimas yra drąsesnis, spontaniškesnis. Vyresnio amžiaus klientai didesnį dėmesį skiria tatuiruotės simbolikai ir prasmei, dažniau tatuiruotes darosi prieš ar po kokio nors svarbaus įvykio gyvenime. Meniškiausius ir originaliausius piešinius darosi platesnio mąstymo, nepaisantys kitų nuomonės, nebijantys aplinkinių reakcijos žmonės.

Apsilankyti salone Eglė kviečia nelaukiant vasaros, prieš atostogas, mat padarytos tatuiruotės, kol gyja, negalima ilgai mirkyti vandenyje ir deginti saulėje, keletą savaičių tatuiruotą vietą reikia pasaugoti.

– Ką tik padaryta tatuiruotė yra atvira žaizda, kuri turi būti laikoma švari ir apsaugota nuo infekcijos. Bent dvi savaites ją reikėtų tepti žaizdų gijimą skatinančiu tepalu. Reikia vengti saulės, ilgo mirkymo vandenyje, nesportuoti. Dėl užkrėtimo pavojaus ypač saugotis reikia pirmomis dienomis. Rekomenduojama naudoti tik natūralaus pluošto drabužius. Tikėtina, kad po savaitės tatuiruota oda gali šerpetoti, pleišėti ar skilinėti – tai normalu. Kol žaizda neužgijusi, negalima lankytis soliariumuose, pirtyse, maudytis baseinuose, upėse, ežeruose, būtina vengti tiesioginių saulės spindulių. Vasarą rekomenduojama tatuiruotoms vietoms naudoti apsauginį kremą nuo saulės.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA