Angle down Atgal

Taline susitiks Baltijos šalių ir Lenkijos gynybos ministrai

Gruodžio 16-17 d. Taline krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis susitiks su Estijos ir Latvijos gynybos ministrais Jüri Luik ir Artis Pabriks.

Gruodžio 16 d. prie Baltijos šalių gynybos ministrų prisijungs Lenkijos gynybos ministras Mariusz Błaszczak. Susitikime ministrai planuoja aptarti Baltijos šalių ir Lenkijos bendradarbiavimą gynybos ir saugumo srityje, apsikeisti nuomonėmis dėl saugumo situacijos regione. Susitikimo metu bus kalbama apie regioninės oro gynybos klausimus, NATO darbotvarkę, JAV buvimą regione.

Gruodžio 17 d. Baltijos šalių ministrai tęs Baltijos šalių gynybos ministrų darbotvarkę. Planuojama aptarti trišalius Baltijos šalių projektus - bendro regioninio jūrinio paveikslo stebėjimo pajėgumo kūrimą, specialiųjų operacijų pajėgų bendradarbiavimo vystymą ir kt.

Trys Baltijos šalių gynybos ministrai po susitikimo pasirašys bendradarbiavimo komunikatą (angl. Joint Communique).

Bendradarbiavimas su Baltijos šalimis yra vienas pagrindinių Lietuvos tarptautinio bendradarbiavimo prioritetų. Du kartus per metus vyksta Baltijos šalių gynybos ministrų ir kariuomenių vadų susitikimai. Taip pat reguliariai susitinka politikos direktoriai, oro, sausumos, jūrų, specialiųjų pajėgų vadai bei įvairaus lygio ekspertai. Jų metu aptariami politiniai regioninio saugumo klausimai, bendrai vystomi praktiniai bendradarbiavimo projektai, tokie kaip Baltijos gynybos koledžas, bendro Baltijos šalių vieneto skyrimas į NATO pajėgas, Baltijos valstybių oro erdvės stebėjimo ir kontrolės sistema, Baltijos karinė jūrų eskadra. Susitikimuose teikiami siūlymai dėl tolesnių prioritetų Baltijos šalių bendradarbiavimo gynybos srityje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite