REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2019 m. Gegužės 24 d. 12:00

Talentais kibirkščiavo jaunimas

Kaunas

Šoka „Vizijų“ merginos.

Virginija ŠimkūnienėŠaltinis: Etaplius.lt


84919

Simboliška, kad pavasarį Kaišiadoryse kartu su atgimstančia žaluma bei žydėjimu skleidėsi ir jaunieji talentai. Projekto „Talentingas jaunimas“ renginių ciklą vainikavo įspūdingas finalinis „Talentų šou“, pradžiuginęs ir jaunų žmonių drąsa pasidalinti tuo, ką turi gražiausio, ir netikėtais atradimais.

imagem30d2z.png

– Renginių talentingam jaunimui būta ir seniau. Labai norėjome atgaivinti šią tradiciją, pakviesti jaunimą atskleisti savo talentus. Taip gimė mūsų kultūros centro projektas „Talentingas jaunimas“, kurį parėmė Lietuvos kultūros taryba, rajono savivaldybė. Iki paskutinio, finalinio renginio, vyko įdomių ir turiningų susitikimų ciklas. Su jaunaisiais rajono talentais bendravo žinomi Lietuvos menininkai Vidas Bareikis, Timūras Augucevičius, Julius Vaicenavičius, iš Kaišiadorių kilęs aktorius Audrius Baniūnas.

Tuose šiltuose susitikimuose mūsų svečiai ir dainavo, ir atvirai kalbėjosi apie meniniais talentais apdovanoto jaunimo kelią, kartu su kaišiadoriečiais diskutavo, kodėl jauni žmonės nedrįsta išeiti į viešumą ir pademonstruoti savo galimybių, motyvavo, drąsino...

Buvo įdomu, nuoširdu, svečių atsivėrimai daug davė tiems mūsų jauniems žmonėms, kurie pasiryžo dalyvauti projekte. Ypač sušildė tas faktas, kad atlikėjas Vidas Bareikis susitikimo su kaišiadoriečiais neatidėjo net dėl savo gimtadienio – šią svarbią jam dieną buvo kartu su Kaišiadorių kultūros centro jaunimu. Kaip atsakomasis ryšys – „Talentų šou“, - sakė Kaišiadorių kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Modesta Kalinauskienė.

Kaišiadorių kultūros centro scenoje savo talentus išdrįsusį pademonstruoti jaunimą vertino komisija: Renata Gvildienė, Jonas Andriulevičius, Artūras Vrublevskis, Margarita Rainienė, Audrius Baniūnas. Dominavo jaunieji dainininkai: tai ir studijos „Tagretukas“ dalyviai – vaikai, merginos, junior grupė; komisijai bei žiūrovams savo pasirinktus kūrinius atliko duetai – Lilija ir Deimantė, Elija ir Kamilė; skambėjo Livijos Globytės, Gabijos Šikšnytės, Monikos Siaurusaitytės, Manto Kinderevičiaus dainos. Savo meistriškumą demonstravo modernaus šokio kolektyvas, saksofonų kvartetas „Black4“ (Rokas Urbonavičius, Benas Gyvis, Ignas Pališkis, Gytis Kaulakis).

–Labai jautėsi, kurie jaunieji talentai jau paragavę scenos, joje – ne pirmą kartą, ir kuriems tai – pirmasis išėjimas „į žmones“ – buvo daugiau jaudulio, nerimo. Štai, pavyzdžiui, nustebino Mantas Kinderevičius, kuris iki tol niekur kitur nebuvo viešai pasirodęs... Bet, nepriklausomai nuo patirties, kiekvienas pasirodymas buvo labai gražus., - kalbėjo M. Kalinauskienė. – Maloniai nustebino saksofonistai, atlikę „Rožinę panterą“. Vaikinai profesionaliai pasirūpino ir sceniniu įvaizdžiu, scenoje tiesiog švietė rožinėmis šukuosenomis... Pagrindinis „Talentų šou“ prizas atiteko solistei Monikai Siaurusaitytei iš Rumšiškių Antano Baranausko gimnazijos.

Komisiją Monika pakerėjo Laros Fabian daina „Je suis malade“. Po jaunosios solistės pasirodymo negailėta komplimentų. Didžiulės balso galimybės, gebėjimas atlikti tokią brandžią dainą, ją tobulai interpretuoti jaunajai atlikėjai pranašauja gražią ateitį. Tad Monikai Siaurusaitytei, ne kartą pavadintai projekto perlu, suteikta galimybė savo talentą parodyti plačiajai publikai – netrukus vyksiančiame „Paukščių festivalyje“ jos balsas skambės kartu su kitomis į Kaišiadoris atvyksiančiomis muzikos žvaigždėmis, planuojama, kad Monika atliks dainą kartu su Mantu Jankavičiumi.

Projektas „Talentingas jaunimas“ subūrė ne tik atlikėjus – netikėta ir įdomu buvo tai, kad renginį taip pat vedė jauni žmonės. Režisieriaus amplua debiutavo dešimtos klasės mokinys Patrikas Venckus, kartu prie režisieriaus pulto buvo padėjėjas Titas Perskaudas.

Renginių organizavimo patirties jaunimas sėmėsi visur: ir atlikdami įvairius sceninius darbus, prie aparatūros, finalinį renginį nuotraukose fiksavo taip pat jauna fotografė. Visus jaunuosius savanorius kuravo moksleivė Paula Radinovaitė. –Ši jaunimo grupė mums buvo netikėtas atradimas. Prieš kurį laiką vykusioje „Karjeros savaitėje“ susirinkusių moksleivių buvo paklausta, kas norėtų ir galėtų prisidėti prie projekto organizavimo, supažindinome su veiklomis.

Smagu, kad atsirado užsiregistravusių, džiaugiamės tuo kūrybiškumu ir entuziazmu, kuriuo renginį nuspalvino jaunieji padėjėjai, - sakė M. Kalinauskienė. Tokių malonių akimirkų projektas „Talentingas jaunimas“ padovanojo ne vieną. Organizatoriai džiaugiasi, kad kaišiadoriečiai nuoširdžiai atsiliepė į kvietimą paremti projekto renginius. Už tai ačiū fotografei Kristinai, sušinei „Gurume“, UAB „Gudobelė“, picerijai „Peronas“, „City pica“, „Viešnagei“.

Padėdami jauniems žmonėms atskleisti savo talentus, investuojame į ateitį. Tad reikia tikėtis ir linkėti projektui „Talentingas jaunimas“, kurio idėją „pasėjo“ Aistė Blėdienė ir Augustas Bagdonas, o su būriu jaunų talkininkų nuoširdžiai įgyvendino visas Kaišiadorių kultūros centro kolektyvas, tapti tradicija Kaišiadoryse.

Romualda Suslavičienė

Kaišiadorių KC nuotr

imagegwe21z.pngREDAKCIJA REKOMENDUOJA