Angle down Atgal

Švieski man vėl

Stebėdama, kaip seniūnijos vie­na už kitą išradingiau įžiebia kalėdines eglutes ir apie tai išra­dingai dalijasi virtualioje erdvėje, geresnio pavadinimo straipsniui, kaip „Švieski man vėl“, nesugalvo­jau. Kas naudojasi internetu, tas šviesesnes akimirkas pamato, o kas­ nesinaudoja – informaciją suras laikraštyje, bet ir vieni, ir kiti tiksliau nei dainos žodžiais negalėtų išreikšti dabartinės nuotaikos.

Praeityje liko tos akimirkos, kai šven­čių laukimo dienos smagiai buvo pažymimos romantiškose šviesose, ir tik dabar viso to, nors ir laikinai, netekę, susimąstėme, kokios tai buvo geros dienos. Šį adventinį laikotarpį tik seniūnijų kultūros renginių oganizatorių ir seniūnų išradingumu, šviesomis praskaidrinamos gyventojų nuo­taikos.

Semeliškių bendruomenė taip dalinasi džiaugsmu apie eglutės įžiebimą:
„Šiemet Semeliškėse dominuoja kalėdinė baltai šilta spalva – kaip simbolis taikos ir ramybės. Seniūnijos Semeliškių miestelio­ centre puošiama Kalėdų eglutė kiekvienais metais būna labai graži. Natūrali pačių auginama sidabrinė eglutė šiais metais nušvito baltai šilta spalva, viršūnė pasidabino tikru žiemos simboliu – gražuole snaige. Miestelis apšviestas naujomis dekoracijomis – šviečiančiais nameliais. Labai dėkingi esame semeliškiečiui Valdui Dzikevičiui ir jo kolektyvui už visuomet gražų kalėdinį mieste­lio puošimą bei eglutės įžiebimo šventes vainikuojančius įvairiaspalvius fejerverkus.
Džiugu, kad prie miestelio puo­šimo prisideda ir gyventojai, puošdami savo kiemus, namus, eglutes įvairiaspalvėmis girliandomis, taip gražindami bendrą mūsų visų gy­venamąją aplinką.
Pasitikime artėjančias šventes būdami sveiki, laimingi, geroje nuo­taikoje ir darnoje!“

Semeliškių miestelio bendruomenė

Nuoširdžios akimirkos
Elektrėnų bendruomenės „Elek­trėnų kraštas“ atstovai šviesos akciją surengė bendruomenės narės Rasutės namuose. Moteriai, gyvenančiai su neįgaliu sūnumi, karantinas atėmė

galimybę dalyvauti renginiuose, susitikti ir bendrauti su žmonėmis, todėl ją apėmė depresija. Bendruomenės pirmininkas Vaidas Ratkevičius su bendruomenės nariais Janina Zaleckiene, Elena Komariene ir Vladimiru Fedotovu aplankė šeimą, padovanojo eglę, daržovių ir taip praskaidrino liūdnas vienkiemio gyventojų adventines dienas. Bendruomenės pirmininkas sako, kad šeimai be materialinės paramos dar reikėtų ir socialinio darbuotojo pagalbos – padėti ūkio darbuose ir suteikti psichologinės motyvacijos, kad visos bėdos yra tik laikinos.
O visiems kiekvieno savivaldy­bės miesto ar užkampio gyvenojams džiaugsmo suteikia labdaringos organizacijos „Ištiesk gerumo ranką“ savanoriai, su Kalėdų Seneliu ir nykštukais keliaujantys po seniūnijas. Vieniems nuotaiką praskaidrina sutikti retai šiais metais matomi personažai, kitiems Kalėdų laukimą palengvina reikalingi produktai ir kitos dovanos. Kiekvienam sutiktajam ar aplankytajam Kalėdų Senelis dovanoja po kalėdaitį, įpakuotą į voką, ant kurio užrašyta nuoširdi maldelė. Laikydamiesi saugaus atstumo, su savimi ­nešdamiesi dezinfekcinio skysčio, su savivaldybės vaikučiais šventinė delegacija dažniausiai susitinka kiemuose, kartais – erdviose patalpose. Plačiau apie savanorių keliones rašysime kituose laikraščio numeriuose.

Julija Kirkilienė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite