Angle down Atgal

Šviečiančios iliustracijos Paežerių dvaro parke

Paežerių dvaro lankytojo akį vos sutemus patraukia mistiškos šviesos, sklindančios iš trijų skirtingų parko vietų.

Idėja yra pakankamai unikali. Fotoprojektoriais kuriamos instaliacijos iki šiol buvo pristatytos tik Vilniuje, Pasakų parke.

Iš viso ant parko pievos yra projektuojami 9 skirtingi paveikslėliai, kuriuos rasite trijose skirtingose teritorijos zonose. Kiekvienas iš jų – susijęs su Paežerių dvaro istorija ar dvarų kultūra. Šviečiančiose iliustracijose pavaizduotas ir dvaro įkūrėjų Zabielų giminės herbas, ir paskutiniojo dvaro valdytojo, signataro Jono Vailokaičio portretas, ir kiti, su dvaro istorija susiję, simboliai. Be kita ko, stebėdami iliustracijas atrasite ir dvarų parkų augalijos ar Paežerių dvaro rūmų architektūros puošybos elementus. Su šviečiančių iliustracijų reikšmėmis kviečiame susipažinti specialiame informaciniame plakate, kurį rasite prie pagrindinių dvaro vartų.

Instaliacijų paveikslėlius sukūrė dailininkas Edvinas Špetas, o įrengimo darbais rūpinosi VšĮ „Kūrybinių industrijų dokas“, taip pat įmonė „Baltas dažnis“.

Šviečiančios iliustracijos dvaro parke veikia nuo birželio antrosios pusės ir veiks iki pat spalio mėnesio pabaigos. Instaliacijos įsijungia kartu su parko žibintais. Tad ir įsižiebimo laikas eigoje kis. Šiuo metu žibintai įjungiami 22.20 val. Dienoms trumpėjant, anksčiau įsižiebs ir instaliacijos.

Projektas „Šviesos ir šešėlių žaismė“ finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos ir Vilkaviškio rajono savivaldybės lėšomis.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite