Alfredo Pliadžio nuotr.
Angle down Atgal

Švęskime Lietuvos atkūrimo šimtmetį kartu (vaizdo reportažas)

Vasario 16-oji – labai svarbi ir reikšminga data Lietuvai, o ypač 2018-aisiais. Atkurtai Lietuvai – 100 metų. Pasitinkant Lietuvos šimtmetį leidykla „Terra Publica“ kviečia sudalyvauti fotoalbumo „1000 gražiausių Lietuvos vietovių“ pristatymuose ir drauge su fotoalbumo sudarytoju Vytautu Kandrotu bei fotografais Vidmantu Balkūnu, Laimonu Ciūniu bei Marina Šurniene leistis į gražiausių Lietuvos vaizdų pažinimo kelionę.

Fotografijų albume „1000 gražiausių Lietuvos vietovių“ – ne tik gausybė gražiausių Lietuvos vietovių fotografijų, bet ir akimirkos iš Lietuvos valstybės ir žmonių gyvenimo. „Lietuvos Respublika – nedidelė valstybė, vos įžiūrima standartiniame mokykliniame gaublyje. Tačiau daugeliui čia gyvenančių piliečių tai pats brangiausias ir gražiausias kraštas“, – knygoje rašo jos sudarytojas ir tekstų autorius Vytautas Kandrotas.

Fotografas, kelionių po Lietuvą ekspertas ir viešosios įstaigos „Terra Publica“ steigėjas V. Kandrotas fotoalbumo pradžioje apžvelgia, kad „idėja išleisti 1000 nuotraukų leidinį mano galvoje apsigyveno jau seniai. Daugelyje valstybių tokie leidiniai yra išleisti, keletą turiu savo bibliotekoje. Artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, rodžiau juos savo darbuotojams, draugams, skaitytojams ir klausiau, ar mes galime padovanoti Lietuvai tokį leidinį. Daugelis sutiko, kad tai būtų puikus darbas. Bet pavartyti tokią knygą – viena, o surinkti tokią nuotraukų kolekciją ir išleisti tokios apimties leidinį – visai kas kita.“

Fotografijų albumo sudarytojas džiaugiasi, kad prie projekto sutiko prisijungti būrys puikių fotografų. Knygoje nuotraukomis dalijasi fotografai Alfredas Pliadis, Vidmantas Balkūnas, Selemonas Paltanavičius, Gintaras Kandrotas, Vidas Kaupelis, Laimonas Ciūnys, Marina Šurnienė ir Dovilė Bajoraitė-Dijokienė. Pasak V. Kandroto, „visas mūsų, nuotraukas pateikusių autorių, būrys – be galo mylintys Lietuvą, negailintys savo jėgų, pinigų ir laiko, pasišventę šiam darbui fotografijos „šauliai“. Įspūdingos šių fotografų nuotraukos padėjo pasiekti puikų rezultatą, kuriuo galite pasigrožėti ir Jūs.

Fotografijų albumo „1000 gražiausių Lietuvos vietovių“ pristatymai vyks: Vasario 13 d. 17 val. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje (Trakų g. 10, Vilnius).

Vasario 13 d. 19 val. pristatymas vyks Ozo g. 25, Vilniuje.

Vasario 14 d. 18 val. pristatymas vyks Laisvės al. 81, Kaune.


comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite