REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2018 m. Gruodžio 12 d. 15:25

Šventiškai užbaigtas ir prasmingai įamžintas krašto dvarų istorijai skirtas projektas

Utena

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


64314

Ignalinos viešoji biblioteka, pernai kvietusi atrasti ir pažinti savo krašto piliakalnius, šiemet skatino atsigręžti į dvarus, sužinoti jų istoriją, pajusti paslaptingą dvasią ir tokią skirtingą lemtį. Gruodžio 10 dieną Lietuvos šimtmečiui ir bendruomenei skirtas projektas „Dvarų istorija žadina vaizduotę” pakvietė į baigiamąjį šventinį renginį Paliesiaus dvare. Čia susirinko bibliotekos darbuotojai, bendradarbiavę partneriai, veiklų dalyviai ir visi talkinusieji.


Foto galerija:

dscn2946d-39806.jpg
dscn2957d-39810.jpg
dscn2959d-39812.jpg
dscn2964d-39814.jpg
dscn2970d-39828.jpg
dscn2992d-39818.jpg
dscn2998d-39820.jpg
dscn3003d-39822.jpg
dscn3149d-39824.jpg
dscn3151d-39826.jpg

Projekto metu įvairūs renginiai organizuoti Vidiškių, Meikštų, Paliesiaus, Kazokinės, Kazitiškio, Antaprūdės dvaruose ir dvarvietėse, organizuotas žygis „Senasis Daugėliškis – užmirštoji Mindaugo Voruta“, aplankytas S. Daugėliškio piliakalnis ir Čibirų giminės akmuo. Vyko akcija „Įamžink savo kraštą”, projekto dalyviai kviesti fotografuoti ir piešti dvarus, jų architektūrą ir kraštovaizdį. Baigiamojoje šventėje pristatytas projekto veiklas įamžinantis albumas, kuriame sudėti renginių aprašymai, gražiausios, įdomiausios nuotraukos bei tapybos darbai ir piešiniai.

Buvusias keliones, žygius, įdomius susitikimus, paskaitas ir menines veiklas priminusi projekto vadovė Laima Andrijauskienė džiaugėsi, kad tiek daug žmonių pavyko sudominti, įtraukti ir visiems drauge šauniai praleisti laiką. Ne tik daug sužinoti, bet ir savo vaizduotėje sukurti tai, kam pritrūko istorijos faktų. Pristatyta dvare eksponuojama paroda – gražus projekto meninis palikimas. Akcijoje „Įamžink savo kraštą“ dalyvavo ir piešė ar tapė 26 mokiniai ir 34 suaugusieji, iš jų 8 profesionalūs dailininkai, tautodailininkai iš Ignalinos, Vilniaus, Utenos. Buvo ir tokių, kurie teptuką į rankas paėmė po daugelio metų. Jiems patarė, padėjo ir skatino dailininkė Nijolė Trinkūnienė, kuri ši veikla buvo taip pat įdomi patirtis. Dailininkė ir pati nutapė du paveikslus su gimtojo Daugėliškio krašto dvarviečių vaizdais. Albumo viršeliui pasirinktas labai meniškas ignaliniečio Jono Grundos paveikslas "Vidiškių dvaras".

Projektas tikrai sukūrė ir dar paskatins prasmingų veiklų. Kazitiškio dvaro parke ėmė lankytis jaunavedžių poros. Čia užsuka pro šalį važiuojantys, planuojamos rengti atviros biologijos pamokos. Antaprūdės dvaro sodyboje – literatų popietės... Viena gera idėja gimdo kitą, o graži veikla tampa pavyzdžiu bei paskatina veikti ir kitus.

Renginyje dalyvavęs savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis dėkojo šauniam bibliotekos kolektyvui, kuris taip kūrybingai bendruomenę priartino prie krašto istorijos, vedė ir rodė mūsų paveldo vertybes. Meras prisiminė kai kurių dvarų likimą tarybiniais metais, vėliau jų atgimimą, įdomius susitikimus su senaisiais savininkais, geru žodžiu minėjo dabartinius šeimininkus. Pasidžiaugta kultūros židiniu tapusiu ir kraštą garsinančiu Paliesiaus dvaru, puikiai sutvarkytu ir bendruomenės, savivaldybės renginiams duris atveriančiu Vidiškių dvaru, taip pat socialinę misiją vykdančiu Meikštų dvaru, kuriame veikia didžiausias Lietuvoje priklausomybių reabilitacijos centras. Už sėkmingai įgyvendintą projektą ir dėmesį krašto istorijai padėką ir dovanas meras įteikė bibliotekos direktorei Loretai Aleknienei ir projekto vadovei Laimai Andrijauskienei.

„Tai, ką darome, darome noriai ir visi kartu, todėl ir pasiekiame gerų rezultatų...“, – sakė bibliotekos direktorė Loreta Aleknienė. Ji dėkojo projekto partneriams, bičiuliams ir visiems pagalbininkams. Padėkos ir naujosios knygos įteiktos laikraščiams „Nauja vaga“ ir „Mūsų Ignalina“, savivaldybės atstovui ryšiams su visuomene, VŠĮ „Meno bangos“, Paliesiaus, Vidiškių ir Meikštų dvarams, Antaprūdės dvaro sodybai, Ignalinos kultūros ir sporto centrui, Dailės studijai, Ignalinos, Linkmenų, Kazitiškio, Rimšės seniūnams, Mielagėnų bendruomenei. Dėkota projekto savanoriams: rašytojai Gintarei Adomaitytei, biologijos mokslų daktarui Broniui Šablevičiui, profesoriui Remigijui Noreikai, žygeiviui Kęstučiui Čeponiui ir fotografui Algirdui Panavui. Šilti padėkos žodžiai skirti kūrybingosioms, darbščiosioms bibliotekininkėms bei bibliotekos darbuotojams, prisidėjusiems prie projekto įgyvendinimo, albumo leidybos, visų organizacinių darbų.

Visi kartu pasidžiaugę bendro darbo vaisiais, vienas kitu ir dovanomis, šventiškai ir pakiliai nusiteikę renginio dalyviai paskendo muzikos garsuose. Jiems dovanota literatūrinė-muzikinė programa „Iš svaiginančios Italijos...". Koncertavo pianistė Asta Kuosytė, solistė Aušra Linkutė. Dž. Bokačio kūrybą skaitė aktorius Ramūnas Abukevičius.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA