Angle down Atgal

Šventiniai klausimai merui

Tai yra skaitytojo nuomonė, už kurios turinį Etaplius.lt redakcija neatsako.

Perskaičiau E.Jakilaičio klausimus R.Karbauskiui, po to visus H.Mackevičiaus postus į temą, nors man vis tik geriausias jojo - jerofejeviškas S.Kingo Švytėjimo skaitymo aprašymas.

Bet ok, ne apie tai. Kaip ir šventės, šventinė nuotaika ten viską, žinai. Galvoju, gal ta adventine proga, reikia panašių klausimų užduoti ir gerb. Šiaulių m. merui. O tai kažko visai tylu. Tad parašiau raštą ir jį išsiunčiau gruodžio 19 dieną. Gavau atsakymą tą pačią dieną, kad raštas gautas. O raštas yra toks:

Šiaulių miesto merui
Gerb. Artūrui Visockui
Remdamasis Visuomenės informavimo įstatymu, per šiuo įstatymu nustatytus terminus prašau jūsų atsakyti į šiuos klausimus:
1. Ar jūs esate esate vienintelis UAB „Foto 202“ akcininkas?
2. Ar jums, kaip akcininkui, yra žinoma informacija, kad Lietuvoje, šiuo metu, MMA yra €380?
3. Remiantis https://rekvizitai.vz.lt/imone/foto_202/ duomenimis, jums priklausančioje įmonėje dirba 5 darbuotojai ir jų atlyginimų vidurkis už spalio mėnesį siekė - €295. Ar ši informacija yra teisinga?
4. Jeigu ši informacija (3 klausimas) yra teisinga, kaip jūsų įmonė geba apeiti valstybines institucijas, įstatymus ir mokėti savo darbuotojams mažesnį atlyginimą, nei MMA?
5. Jeigu ši informacija (3 klausimas) yra neteisinga, gal galėtumėte patikslinti, kas joje negerai?
6. Ar tiesa, jog UAB „Igtisos automobiliai“ jums priklauso 50 procentų akcijų?
7. Gal žinote kokie atlyginimų vidurkiai yra šioje įmonėje?
8. Ar savo per savo kadenciją protegavote fizinius/juridinius asmenis?
9. Ar jums buvo žinoma informacija, dar nepasibaigus konkursui į UAB Šiaulių gatvės apšvietimas direktoriaus vietą, kas bus direktorius?
10. Ar korupcija, protekcijos yra visuomet blogis, ar egzistuoja išimtys?
11. VRK puslapyje (http://www.vrk.lt/…/Kandida…/Kandidato71473Deklaracijos.html) nurodo, jog jūs deklaravote už 2014 metus - 152032,45 litus arba €44 031,60 kas rodo, jog jūsų mėnesinės pajamos tais metais buvo - €3669,3. Kaip manote kaip tai rezonuoja su tuo, jog savo įmonės darbuotojams jūs mokate po €295/mėn, o sau beveik 4 tūkstančius eurų? Pratęsiant klausimą – šiai dienai, remiantis puslapiu siauliai.lt, jūsų mėnesinės pajamos - €2500. Jūs uždirbate apie 9 kartus daugiau, nei jūsų darbuotojai. Prieš rinkimus jūs klausėte – AR TAI NORMALU? Norėčiau peradresuoti šį klausimą jums – ar tai normalu?
12. Kaip žinia, miesto biudžeto žymią dalį sudaro surenkami GPM (Gyventojų pajamų mokestis), kaip jūs manote, ar savo įmonėje mokėdamas atlyginimus mažesnius, nei MMA, jūs taip, ne tik skurdinate savo darbuotojus, bet ir miestą? Nes miestas taip pat netenka dalies pajamų.
Ačiū už atsakymus raštu.
Gražių švenčių!
P.S. Primenu jog Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisija (LŽLEK) Facebook priskiria prie visuomenės informavimo priemonių. Mano Facebook paskyros dalis yra vieša, todėl galiu save priskirti prie informacijos rengėjo ir skleidėjo.
P.P.S Šie klausimai taip pat bus paskelbti viešai. Taip pat viešai paskelbsiu ir jūsų atsakymus.

Toliau informuosiu apie atsakymus. Žinoma, jeigu jie bus.

comment Skaitytojų komentarai (2)

Taip pat skaitykite