Angle down Atgal

Šventinė ledo čiuožykla ir žaliaskarė – pandemijos pančiuose

Ledo čiuožykla prie Gargždų kultūros centro ir šviesų šou, fejerverkai miesto eglės įžiebimo šventėje – tokie buvo Sporto centro ir Kultūros centro užmojai, tačiau siaučiant pandemijai ir kasdien fiksuojant didžiulius skaičius sergančiųjų koronaviru šventiniai planai bliūkšta.

Po svarstymų – sprendimas

Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas dar praėjusią savaitę informavo žiniasklaidos atstovus, kad tebėra svarstoma, kaip pasielgti: ar pasirašyti sutartį su rangovu, kuris įrengtų šventiniam laikotarpiui ledo čiuožyklą Gargžduose, ar vis dėlto tokios pramogos miestiečiams nerengti.

Apsispręsti dėl šventinės ledo čiuožyklos Savivaldybė galėjo iki lapkričio 21 d. Tačiau paskutinė sergančiųjų statistika tiek Lietuvoje, tiek rajone nedžiugino, užsikrėtusiųjų COVID-19 skaičius nenumaldomai augo, tad ledo čiuožyklos projekto įgyvendinimas kėlė vis daugiau abejonių. Jau pirmadienį buvo priimtas politinis sprendimas – ledo čiuožyklos idėjos šiemet atsisakyti. „Motyvai paprasti: pandemija ir Vyriausybės ribojimai dėl susibūrimų. Situacija kasdien vis prastėjanti ir neaišku, kaip bus toliau“, – teigė Klaipėdos rajono savivaldybės mero patarėjas komunikacijai Jevgenijus Bardauskas.

Eglė vis tiek nušvis

Neabejotinai keisis ir miesto eglės įžiebimo scenarijus. „Su Gargždų kultūros centro direktore Vaida Skuodiene dažnai tariamės, akivaizdu, kad reikės numatytą programą koreguoti“, – nuotolinėje spaudos konferencijoje sakė B. Markauskas. „Mes labai tikimės, kad karantinas pasibaigs sulig lapkričio pabaiga. Juk eglės įžiebimas paprastai būna pirmąjį gruodžio penktadienį. Buvome numatę visiškai kitokį įžiebimą: be atlikėjų, kad nereikėtų statyti scenos, išvengtume būriavimosi, tačiau su šviesų instaliacijomis, fejerverkais. Vis dėlto jei epidemiologinė situacija negerės, įžiebsime eglutę paprastai, ir viskas. Nieko nepadarysi“, – samprotavo V. Skuodienė. Paklausta apie planuotą kalėdinės šventės biudžetą, atsakė: „Kadangi visiems kultūros centrams buvo skirta po 10 tūkst. Eur, iš jų neįmanoma išgyventi visus metus. Juolab kad vien miesto gimtadieniui skyrėme 6 tūkst. Eur. Kadangi esame rajono centras, Savivaldybė leido panaudoti sutaupytas lėšas, tai buvome numatę 3 500 Eur. Jei nepanaudosime, liks Savivaldybės biudžete.“

Jei įžiebimo šventės ir nebus, tačiau eglutė vis tiek sušvis Gargždų miesto centre, nepaisant to, kiek ir kur yra sergančiųjų. Priminsime, kad šiemet Savivaldybė buvo pasidalijusi prašymu siūlyti ir dovanoti miestui gyvą Kalėdų eglę, tačiau Viešųjų ryšių ir bendradarbiavimo skyriaus vyr. specialistė Rita Rapalienė spaudos konferencijoje apgailestavo, kad gyventojų atsiliepė gana mažai ir iš atsiųstų nuotraukų susidarė vaizdas, kad tokios eglės, kuri galėtų reprezentuoti miestą, vis dėlto nėra. Tad šiemet gyventojus vėl džiugins dirbtinė žaliaskarė.

Ieškos kitų formų

Jei koronaviruso pandemija pavogs eglės įžiebimo šventę, V. Skuodienė sako, jog vis tiek gruodį įvairins vaizdo instaliacijomis, kurios buvo panaudotos per Vėlines pristatant „Siaubo namų“ projektą. „Šį principą pritaikytume ir dabar. Kitu atveju visiems darbuotojams tuoj bus depresija, juk tai meno žmonės, jiems sudėtinga ir neįmanoma nedirbti. Gargždų miesto teatro vadovas Vaidas Kvedaras turi idėjų, kurias, manau, vienokiu ar kitokiu būdu įgyvendinsime“, – kalbėjo Gargždų kultūros centro direktorė.

Meras B. Markauskas informavo, kad tradicinio Mero padėkos vakaro taip pat nebus, tačiau bus tęsiama tradicija nominacijomis pagerbti ir apdovanoti verslo, sporto, kultūros, bendruomenių atstovus. Kokia forma nominacijos bus įteiktos, dar tebediskutuojama.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite