Angle down Atgal

Sveikatos specialistai sako, kad sugriežtinta tvarka keliautojams veikia sklandžiai

Sveikatos specialistai ir šalies uostų atstovai sako, kad sugriežtinta keliautojų registracijos tvarka veikia sklandžiai.

Nuo pirmadienio visi atvykstantieji į Lietuvą lėktuvuose ar keltuose privalo užpildyti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro anketą.

„Žmonės supranta, kad turi pateikti savo duomenis ir per daug nesiginčija“, – žurnalistams pirmadienį sakė NVSC Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė.

Anketoje žmonės turi nurodyti vardą, pavardę, gyvenamąją vietą, lankytas šalis, sėdėjimo vietą lėktuve ar kelte.

G. Megelinskienė pastebi, kad atvykstantieji labiau linkę pildyti popierinę anketą, o ne elektroninę jos formą.

„Gaila, bet elektronines formas maža dalis keliautojų užpildo, jie, vis dėlto, renkasi popierinių formų pildymą oro uoste, kas labai apsunkina ir prailgina procesą“, – pasakojo NVSC atstovė.

Ji teigė pirmadienį pasitikusi per 200 grįžtančiųjų iš Kijevo. Keliautojai, pasak G. Megelinskienės, bendradarbiauja ir „procesas vyksta sklandžiai“.

Pasak G. Megelinskienės, daugiausiai visuomenės sveikatos specialistų dirba Vilniaus oro uoste – ten jų pirmadienį buvo aštuoni. Planuojama, kad jie iš viso pasitiks per 30 lėktuvų.

Oro ir jūrų uostose konfliktų išvengta 

Lietuvos oro uostų atstovas Tadas Vasiliauskas sako, kad keliautojai aktyviai informuojami apie galimybę pildyti anketas internetu.

„Visos sąlygos sudarytos tą padaryti dar prieš kelionę. Kai žmonės žino savo sėdėjimo vietą lėktuve, adresą, kuriuo bus Lietuvoje, jie iš karto gali užpildyti tą anketą“, – BNS sakė jis.

„Apie naują tvarką ir procesą informavome visus vežėjus. (...) Keleiviai papildomai informuojami ir pačiame oro uoste. Per garsinius pranešimus, reklaminiuose ekranuose sutankintos žinutės“, – kalbėjo Lietuvos oro uostų atstovas.

Jis teigė, kad kol kas iššūkių nekyla, tačiau neatmeta tikimybės, kad ateityje bus keleivių, kuriuos teks drausminti.

„Prisiminus ankstesnius pavienius keleivius, kurie, pavyzdžiui, nenorėjo dėvėti kaukės, galima pasakyti, kad panašiai gali nutikti ir šiuo atveju. (...) Vis dėlto didesnių iššūkių nepastebime. Sąlygos sudarytos, bet atsakomybė yra ir pačių keleivių pusėje. Prie kiekvieno žmogaus policininko nepastatysi“, – sakė T. Vasiliauskas.

Centrinio Klaipėdos terminalo generalinis direktorius Karolis Grigalauskas BNS sakė, kad ir jūrų uoste situacija panaši – atvykstantieji anketas užpildo dar laivuose.

„Mes vykdome visus Vyriausybės nurodymus, visi, kas plaukia, pildo anketas. Žmonės supratingi, jie žino, kad tai yra būtina ir rimtesnių incidentų nebuvo“, – teigė jis.

Praėjusią savaitę NVSC Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė sakė, kad jei situacija dėl koronaviruso Lietuvoje ir toliau blogėtų, registruotis turėtų būti įpareigoti ir įvairiuose renginiuose dalyvaujantys žmonės.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite