Angle down Atgal

Sveikatos specialistai dar aktyviau kvies gyventojus laiku užkirsti kelią ligoms, tarp jų – ir insultui

Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) konferencijų salėje vyko bendras Šiaulių ir Telšių regionų savivaldybių gydytojų, visuomenės sveikatos biurų ir Respublikinės Šiaulių ligoninės specialistų susitikimas, kuriame buvo pristatytos prevencinių programų vykdymo aktualijos Šiaulių TLK veiklos zonoje bei atkreiptas dėmesys į insulto prevenciją ir visuomenės sąmoningumo skatinimą, susidūrus su šia ūmia liga. Po susitikimo įvairių sričių sveikatos specialistai sutarė dar aktyviau kviesti gyventojus dalyvauti prevencinėse programose ir laiku užkirsti kelią sunkioms ligoms, tarp jų – ir insultui.

Pranešimą apie prevencinių programų vykdymo aktualijas Šiaulių TLK veiklos zonoje pristačiusi Šiaulių TLK vadovė Dalia Miniauskienė pateikė išsamią analizę, kuriose Šiaulių ir Telšių apskričių savivaldybėse geriausiai vykdomos prevencinės programos, o kurios savivaldybės dar galėtų pasitempti. Pasak D. Miniauskienės, visų prevencinių programų vykdymas gerėja: didėja programose dalyvaujančių tikslinės grupės asmenų skaičius, kasmet auga ir prevencinėms programoms skiriamos lėšos.

Šiaulių TLK vadovė atkreipė susirinkusiųjų dėmesį į gana gerai vykdomą Širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programą, kuri yra tiesiogiai susijusi su insulto profilaktika. Vis dėlto, pasak D. Miniauskienės, dar nė viena ligų prevencijos programa nesurenka 80 procentų tikslinės grupės dalyvių skaičiaus, o tai būtina siekiant optimalių prevencinių programų vykdymo rezultatų.

„Dar per mažas prevencinėse programose dalyvaujančių žmonių skaičius, todėl aktyviai skatinkite gyventojus jose dalyvauti net tada, kai bendruomenėse kalbate kitomis temomis. Jūsų indėlis labai svarbus, kviečiant žmones į prevencines programas“, – kreipdamasi į savivaldybių visuomenės sveikatos biurų specialistus sakė Šiaulių TLK vadovė.

Pranešimą „Visuomenės žinomumo ir sąmoningumo ugdymas ūmaus insulto atveju” pristatęs Respublikinės Šiaulių ligoninės Skubiosios medicinos gydytojas, medicinos auditorius, iniciatyvos „Auksinės minutės“ vadovas Martynas Gedminas susirinkusiesiems išdalijo atnaujintą informacinę medžiaga apie insultą, kurią visuomenės sveikatos biurų darbuotojai galės naudoti vykdami į bendruomenes.

Šis susitikimas yra vienas iš renginių ciklo, skirto mokyti visuomenę kuo greičiau atpažinti insulto simptomus ir tinkamai į juos reaguoti. Šia informacine kampanija taip pat siekiama ugdyti visuomenės sąmoningumą, kad kuo daugiau pacientų ištikus insultui gautų modernų kraujotaką atstatantį gydymą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite