Angle down Atgal

Svarstoma galimybė Širvintų rajone statyti saulės elektrinę

Savivaldybės administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė ir direktoriaus pavaduotoja Dovilė Audėjūtė susitiko su įmonės „Green Genius“ atstovais, kurie pristatė Širvintų rajone inicijuojamą investicinį projektą – saulės elektrinės statybą Širvintų sen. Širvintų kaime.

Pasak įmonės atstovo Karolio Proscevičiaus, jau pasirašytos ilgalaikės nuomos sutartys dėl 3 privačių žemės sklypų buvusio komplekso teritorijoje. Jų būklė yra prasta, Savivaldybė jau ne kartą kreipėsi į savininkus, reikalaudama susitvarkyti, išsivežti šiukšles. Todėl šis projektas, kurio metu bus įkurtas saulės energijos parkas, sutvarkyta teritorija, dar labiau džiugina. Įmonės atstovų teigimu, procesas neužtruks: jau kitą savaitę prasidės projektavimas, tuomet vyks leidimų derinimas, vėliau rangos darbai, o jau iki kitų metų vasaros elektrinė turėtų pradėti veikti.
Saulės jėgainės – sparčiai visame pasaulyje auganti industrija. O Lietuvoje patvirtinus naujus įstatymus, kiekvienas subjektas – tiek fizinis asmuo, tiek įmonės ar organizacijos gali laisvai rinktis energijos gamintoją. Įmonės atstovų teigimu, pasirinkus, galimybės yra dvi:
1) Įsigyti dalį saulės elektrinės. T.y. iš karto investuoti į įrangą (galima pasinaudoti ir valstybės šiuo metu teikiama parama). Tokiu būdu atsipirkimas skaičiuojamas po maždaug 6 metų, po kurių už elektros energiją mokėti nebereikės.
2) Tapti nuomininku. T.y. iš karto pasirinkti pigesnę elektros energiją siūlantį tiekėją ir sutaupyti neinvestuojant. Skaičiuojama, kad sutaupymas vidutiniškai siekia 20–30 proc.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite