Angle down Atgal

Svarbu žinoti: 4 neįprasti širdies priepuolio požymiai, kurių negalima ignoruoti

Daugelis žmonių mano, kad pagrindinis širdies priepuolio simptomas yra tas, kad žmogus patiria stiprų skausmą krūtinėje. Tiesą sakant, taip nėra.

25% širdies priepuolių pasireiškia netikėtai, be jokių akivaizdžių simptomų ar požymių. Dr C. Crandall yra kardiologas, kuris siekia didinti širdies ligų prevenciją. Pasak jo, mūsų širdis iš tikrųjų mums pasako apie galimus širdies priepuolio požymius iš anksto.

1. Edema

Daugelis žmonių mano, kad kulkšnių ar kojų patinimas yra susijęs su pernelyg dideliu stovėjimu ar sėdėjimu, nežinodami, kad širdies nepakankamumas gali sukelti skysčių kaupimąsi organizme. Širdies nepakankamumas gali sukelti stiprų kulkšnių, kojų ar pilvo patinimą. Daugelis žmonių gali kaupti skysčius ir patirti staigius svorio padidėjimus. Kai taip atsitinka, asmuo gali prarasti apetitą. Šis rimtas simptomas įspėja apie padidėjusią širdies priepuolio riziką.

2. Nerimas

Žmonės, turėję širdies priepuolį, teigia, kad prieš širdies priepuolį jie patyrė nerimą. Jei žmogus jaučia nepaaiškinamą ir staigų nerimo jausmą, rekomenduojama skambinti greitajai medicinos pagalbai, nes geriau užkirsti kelią širdies priepuoliui, negu jį gydyti paskui.

3. Skausmas kitose kūno vietose

Skausmas prasideda krūtinėje ir plinta į žandikaulį, petį, rankas, nugarą ir pilvą. Kartais žmonės nejaučia skausmo krūtinėje ar kai kuriose kitose kūno vietose. Iš esmės, skausmas atsiranda viename iš pečių arba tarp pečių.

4. Kosulys

Yra atvejų, kai žmonės kosėja kruvinais skrepliais arba švilpuko garsu. Tai gali reikšti širdies nepakankamumą ir tai yra dėl skysčių kaupimosi plaučiuose. Būtinai atkreipkite dėmesį į šį simptomą!

Štai keletas dažniausių simptomų:

pykinimas;

svaigulys;

šaltas prakaitas;

sutrikęs kvėpavimas,

Labai svarbu neatmesti simptomų, tikintis, kad jie išnyks. Jei jie trunka ilgiau nei 5 minutes, skambinkite greitajai pagalba arba nedelsdami eikite į ligoninę.

Šaltinis

https://zinoti.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite