Angle down Atgal

Svarbu: su pavasariu į Lazdijų rajoną gali atkeliauti ir paukščių gripas

Pavasarį migruojantys paukščiai parneša ne tik džiaugsmą, bet ir paukščių gripo grėsmę. Kaip Lazdijų rajono savivaldybę informavo Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, netoli Kapčiamiesčio seniūnijos esančio Sventijansko kaimo teritorijoje nustatytas didelio patogeniškumo paukščių gripo virusas. Šią diagnozę patvirtino ir Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas. Tai – jau devintas paukščių gripo viruso atvejis šiais metais, nustatytas rastiems negyviems laukiniams paukščiams Lietuvoje.  

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba praneša, kad Svetijansko kaime rasti nugaišę paukščiai saugiai sunaikinti, atlikta nugaišusių paukščių radimo vietų dezinfekcija. Paukščių radimo vietose pastatyti įspėjamieji ženklai. Taip pat 10 kilometrų spinduliu nuo nugaišusių paukščių radimo vietų patikrinta, ar nėra registruotų paukščių ūkių.  

Atsižvelgiant į aptikto paukščių gripo atmainos galimą pavojingumą, specialistai griežtai rekomenduoja radus nugaišusį laukinį vandens paukštį, jokiu būdu neliesti jo rankomis, o apie įvykį nedelsiant informuoti Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą.

Paukščių migracijos periodu laukinių vandens paukščių platinamas virusas gali būti pernešamas  ant rūbų, apavo ar transporto priemonių. Apsisaugoti ir užkirsti kelią viruso patekimui į paukščių laikymo vietas galima tik kasdien griežtai laikantis biologinio saugumo priemonių ūkiuose:

  • Naminius paukščius laikyti uždarose patalpose arba aptvaruose su stoginėmis;
  • Paukščių pašarą laikyti taip, kad jis būtų apsaugotas nuo laukinių paukščių arba graužikų, galinčių pernešti užkratą;
  • Nenaudoti naminių paukščių girdymui atvirtų vandens telkinių vandens;
  • Žąsis ir antis laikyti atskirai nuo kitų naminių paukščių;
  • Nesilankyti kitose paukščių laikymo vietose, vengti tiesioginio kontakto su laukiniais paukščiais.

Užsikrėtę naminiai paukščiai nustoja lesti, gerti, sunkiai kvėpuoja, pamėlsta jų skiauterės, barzdelės, patinsta galvos ir kaklo audiniai, atsiranda kraujosruvos odoje ir gleivinėje. Nuo ligos gali nugaišti visi ūkyje laikomi paukščiai.

Pastebėjus laukinių ar naminių paukščių gaišimą ar minėtus požymius, labai svarbu kuo skubiau informuoti teritorinius Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos departamentus, pranešti visą parą veikiančia nemokama tarnybos telefono linija 8 800 40 403 arba privačiam veterinarijos gydytojui.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite