Angle down Atgal

Šv. Va­len­ti­no die­ną už­megz­ki­te ro­ma­ną su sa­vi­mi

Artėjant šv. Valentino dienai, vienus užplūsta psichozė, kurios pasekmė – pirkti ir dovanoti viską, kas yra raudonos spalvos, kiti, pasinėrę į interneto platybes, ieško patarimų, kaip išgyventi šią dieną, lyg tai būtų nepagydoma liga.

Ne likimas, o pasirinkimas

Ne paslaptis, kad vasario 14 d. ne visiems asocijuojasi su drugeliais, plazdenančiais pilve. Daugeliui žmonių Meilės diena virsta Vienatvės, primenančios nusivylimus, nuoskaudas, diena.

Atrodo, kad tądien visas pasaulis pašaipiai kartoja, kad visi turi antrąsias puses, išskyrus mane. Tai kelia pyktį, susierzinimą, o neigiami jausmai dar labiau sustiprėja, kai pradedame lyginti savo gyvenimą su tuo, kurį matome socialiniuose tinkluose.

Sociologai žmonių pasipiktinimo priežastį aiškina labai paprastai. Tiesiog ši diena žmones verčia manyti, kad jų gyvenimas neatitinka aukštų romantizmo standartų, kuriuos mums įdiegia Holivudo filmai.

JAV mokslininkai, atlikę tyrimą, nustatė, kad per Valentino dieną daugelis vienišų žmonių išgyvena depresiją, apie 60 proc. vienišių net kojos nekelia iš namų, mat jie nenori matyti gatvėje burkuojančių porelių.

Įnikus į liūdesį, taip dažnai pamirštama, kad kiekvienas žmogus jau yra vientisas, paprastai jokių papildomų dalių jam netrūksta. Kad egzistuoja tik tau vienam skirta ir gyvybiškai reikalinga antra puselė – mitas, kuriuo mus verčia patikėti filmai. Bet juk gyvenimo partneris – ne likimas, o atsakingas pasirinkimas.

(Įsi)Mylėti save

Meilė nėra vien tik skrajojantys drugeliai ir rožinės spalvos. Meilė yra menas, kaip ir pats gyvenimas. Norėdami išmokti mylėti, turime stengtis taip pat, kaip ir mokydamiesi bet kokio kito meno, sakykime, muzikos, tapybos, dailidės darbų, medicinos ar inžinerijos.

Be davimo, aktyvus meilės pobūdis pasireiškia dar keliais esminiais elementais, bendrais visoms meilės formoms. Tai rūpinimasis, atsakomybė, pagarba ir pažinimas. Nors šv. Valentino dieną įprasta vadinti Įsimylėjėlių diena, tačiau pirmiausia reikėtų atsigręžti į save – be meilės sau, net ir labai norėdami, kitiems nieko negalime duoti.

Užmegzti romaną

Daugelis šią dieną tiesiog neriasi iš kailio, norėdami nustebinti mylimąją ar mylimąjį. Planuoja, bėga, organizuoja, kaltina save, jei kas nors nepavyksta ar tiesiog rezultatas neatitinka susikurtų lūkesčių. O patys Meilės dienos vakarą pasitinka nusiplūkę, pavargę, visą save išdaliję kitiems.

Nuolat bėgti per gyvenimą tapo įprasta, tad vasario 14-oji tegul jums simbolizuoja ne meilės kitam, o meilės sau dieną. Tądien mylimuoju ir pačiu brangiausiu žmogumi būkite patys sau – tai laikas užmegzti romaną su savimi.

Jei nežinote, nuo ko pradėti, turime paprastą pasiūlymą – niekur neskubėkite, prisileiskite karštą vonią ir be jokios sąžinės graužaties pasilepinkite kokiais nors skanėstais.

„Etaplius“ informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite