V. Lebedžio nuotr./ Audronio Rutkausko vaizdo įrašas
Angle down Atgal

Sužibo laisvės liepsnelės (vaizdo įrašas)

Kad 1991 metų sausio 13 d. įvykių atminimas gyvas mūsų širdyse, patvirtino Šiaulių mokyklų bendruomenės. Žvarbų rytą susirinkę Prisikėlimo aikštės skvere jaunuoliai dainavo apie laisvę, pagerbė laisvės gynėjų atminimą ir liepsnelėmis užrašė žodį LAISVĖ.

Šaltą ir tamsų rytą Šiaulių širdyje šurmuliavo būrys jaunimo, suskambo daina apie laisvę, gretimo pastato languose įsižiebė žvakutės – 27 miesto mokyklų mokiniai susirinko padėkoti žuvusiems už Lietuvos Nepriklausomybę, išreikšti laisvos ir taikios ateities viltį.

Kartu prisiminta, kad 1991 metų sausį lietuviai iš visos šalies masiškai vyko į Vilnių ne ginklu, o laisva dvasia ginti Nepriklausomybę. Nors nuo tos žiemos praėjo jau 28 metai, skaudžius įvykius ir jų reikšmę gerai žino ir jaunoji karta.

„Tą lemtingą sausio naktį buvo ne tik šalta, kaip dabar, bet ir labai baisu, tačiau Lietuvos žmonės nepabūgo ir taikiai iškovojo laisvę. Ačiū, kad renkamės, ačiū, kad prisimename, ačiū, kad dainuojame, ačiū, kad tikime savimi, – tai iš tiesų yra labai svarbu. Ko verti mes būtume, jei užmirštume tokius svarbius dalykus, – kalbėjo jaunimo akcijoje apsilankęs Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

„Ne tik sostinėje, bet ir Šiauliuose buvo labai neramu. Beginkliai žmonės išėjo į gatves, barikadomis apsaugojo miesto centrą. Susirinkę čia, mes išreiškėme vienybę su tais žmonėmis, kurie budėjo Vilniuje. Visi turėjome vienintelį tikslą – iškovoti laisvę. Mes esame tų įvykių liudytojai ir norime savo patirtį perduoti jums, kad tai suprastumėte ir įvertintumėte, nes laisvė yra labai geras jausmas“, – priminimais dalijosi Šiaulių miesto savivaldybės administracijos vadovas Gintautas Sitnikas.

Akcijos organizatoriams perskaičius 1991 m. sausio 13 d. žuvusių laisvės gynėjų pavardes, susirinkusieji pagerbė jų šviesų atminimą tylos minute. Įžiebę savo rankose laikomas žvakutes, mokiniai iš liepsnelių sudėliojo svarbiausią žodį – LAISVĖ.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite