Angle down Atgal

Suvalkų ir Šiaulių psichiatrai užmezgė bendradarbiavimo ryšius

Respublikinės Šiaulių ligoninės Psichiatrijos kliniką pasiekė Suvalkų (Lenkija) psichiatrijos ligoninės laiškas su pasiūlymu atvykti į gydymo įstaigą. Pasak laiško autorės, Suvalkų psichiatrijos ligoninės direktorės Boženos Lapinskos, šio susitikimo tikslas – pasidalinti sukaupta patirtimi psichikos ligonių gydyme ir ligoninės personalo valdyme bei užmegzti tolesnio bendradarbiavimo ryšius. Į pirmąjį susitikimą atvyko Lenkijos sveikatos priežiūros vadybos organizacijos Suvalkų departamento atstovai, ligoninės ekonomikos bei apskaitos skyriaus specialistai, vadovaujami ligoninės vadovės.

Su Lenkijos delegacijos atstovais susitiko Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika, medicinos direktorė Vaiva Makštutienė, Psichiatrijos klinikos vadovė Ilona Pavlavičienė, klinikos vyriausioji slaugos administratorė Laimutė Onutė Mikelevičienė, ligoninės administracijos atstovai, Psichiatrijos klinikos vedėjai.

Svečiai iš Lenkijos pristatė savo ligoninės galimybes, papasakojo apie materialinę bazę, pristatė vykdomas programas ir projektus. Šiuo metu Suvalkų psichiatrijos ligoninė vykdo didelį Lenkijos sveikatos apsaugos ministerijos finansuojamą projektą, kurį vykdant kolegos iš Lenkijos tikisi naudingų patirčių gydymo ir administravimo srityse įgyti iš Respublikinės Šiaulių ligoninės Psichiatrijos klinikos.

Pasak Psichiatrijos klinikos vyriausiosios slaugos administratorės L. O. Mikelevičienės, Suvalkų psichiatrijos ligoninės vykdomas pilotinis projektas apima visą psichiatrinę pagalbą – nuo ambulatorinės iki stacionaro. Ypatingai didelis dėmesys skiriamas veiklos koordinavimui ir vadybai. Tad šios sritys labiausiai ir domino viešnagės dalyvius.

Lenkijos psichiatrijos specialistai domėjosi pacientų gydymu – tiek medikamentiniu, tiek reabilitaciniu. Ypač juos domino psichiatrinės slaugos ir psichosocialinės reabilitacijos galimybės, kur šiauliečiai yra pradininkai šalyje ir pasiekę ypač daug. Tad šioje srityje kolegos iš Lenkijos įžvelgia dideles galimybes mokytis ir tobulėti.

Lenkijos psichiatrijos atstovai kolegas iš Respublikinės Šiaulių ligoninės atsakomojo vizito pakvietė į kitų metų pradžioje Suvalkuose vyksiantį Lenkijos psichiatrijos forumą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite