Valytuvai dirbo keliuose nuo 4 val. ryto. Ričardo PASILIAUSKO („Suvalkietis“) nuotraukos
Angle down Atgal

Suvalkijos kelius užklojo sniegas. Važiavimo sąlygos ekstremalios

Žiema antradienio rytą į Suvalkiją grįžo su trenksmu. Kur pažvelgsi, visur balta – tokio pasakiško vaizdo seniai neregėjome. Bet su grožiu ir – nepatogumai. Sniego iki kelių, o nuošalesnius sodybų, sodų bendrijų ar atokesnių kaimų kelelius net įžiūrėti sunku. Tie, kas gyvena atokesnėse vietovėse, antradienio rytą į darbą neišjudėjo, kol į pagalbą su traktoriumi neatvažiavo ūkininkai ar kelius valančios tarnybos.

Išvažiuoti galima, bet sudėtinga

Marijampolės kelių tarnybos vadovą Arvydą Malinauską „pagavome“ telefonu. Viršininkas nuo ankstyvo ryto žvalgėsi po Marijampolės, Kazlų Rūdos savivaldybių kelius. Pasak jo, tokie orai – vienas iš juodžiausių kelininkų scenarijų.

„Žada snigti iki trečiadienio 17 valandos. Pagrindiniai keliai išvažiuojami, bet eismo sąlygos sunkios. Keliai padengti privažinėtu suspaustu sniegu, todėl slidu. Vietomis ant kelių susidarė šlapio sniego plotai, iškrypus iš vėžių meta į šoną. Norint kažkur šalikelėje sustoti ir nelikti pusnyje, reikia gerai paieškoti tokios vietos“, – pasakojo A. Malinauskas, važiavęs keliu Salema–Grigaliūnai ir pasukęs link Plutiškių kelio. Anot jo, šios vietovės išvažiuojamos, tačiau pasižvalgius į šalia esančius šoninius kelius, tokius, kaip kelias į Jiestrakį, Dambava–Živavodė, akivaizdu, kad eismo sąlygos itin sunkios.

Tarnybos vadovo teigimu, buvę rajoniniai keliai yra išvažiuojami, krašto keliai – taip pat. Iki antradienio 9 valandos krašto kelius, tokius kaip Marijampolė–Kalvarija, Marijampolė–Krosna, Marijampolė–Vilkaviškis, Marijampolė–Prienai, senasis Kauno kelias, kelininkai jau buvo valę keturis kartus. „Bandėme eksperimentuoti, pilti druskos, tikėjomės, kad gal tai padės greičiau sniegui ištirpti, bet toks sprendimas nepateisino lūkesčių“, – pasakojo A. Malinauskas.

Magistralėje „Via Baltica“ dirbama visą parą. „Magistralėje važiavimo sąlygos normalios, bet tikrai ne tokios, kaip vasarą. Viena juosta labiau padengta sniegu. Norėtųsi, kad vairuotojai važiuotų atsargiau, mažesniu greičiu, tačiau vilkikų vairuotojai nepaiso, kad oro sąlygos tokios sudėtingos – lekia įprastu greičiu, lenkia kitus automobilius, net barstytuvus apvažiuoja“, – sakė kelininkai.

Marijampolės kelių tarnybos vadovo teigimu, sudėtingiausia situacija ten, kur keliai prižiūrimi pagal trečią ar ketvirtą priežiūros lygį. „Stengsimės, kiek įmanoma, nuvalyti ir juos, nepaliksime likimo valiai, kitaip iki trečiadienio vakaro visai užpustys“, – kalbėjo A. Malinauskas. Pasak jo, šiuose keliuose įmonės valytuvai dirbo nuo 4–6 valandos ryto.

Dirba visi mechanizmai

Pasak Marijampolės kelių tarnybos inžinierės Indrės Brazaitienės, nuo ankstyvo antradienio ryto Marijampolės regiono keliuose dirbo 9 barstytuvai-valytuvai. Pramušinėti išvažiavimų iš tokių kelių kaip Želsva–Brukai, Jiestrakio, Agurkiškės keliai, kur yra žvyro danga, buvo išvažiavę greideriai.

„Keliai kol kas tik valomi, barstyti juos netinka, nes sniegas tampa šlapias, pustant jis susimuša į volus. Kai kurie kelių valymo mechanizmai apie 11 val. jau buvo padarę po penkis, šešis reisus“, – pasakojo inžinierė.

Nuo valymo sezono pradžios Marijampolės kelių tarnyba ant kelių jau išbarstė 2270 tonų druskos, 660 tonų smėlio ir druskos mišinio. Nuo sausio 1-osios iki 26-osios, kai spaudė dideli šalčiai, snigo, išbarstyta 1605 tonos druskos, 440 tonų smėlio mišinio.

Mieste gatvės išvažiuojamos

Marijampolės savivaldybės administracijos direktoriaus Karolio Podolskio teigimu, antradienio rytas mieste išaušo snieguotas, bet pagrindinės gatvės, šaligatviai buvo pravalyti, nors ir vėl greitai užsnigti. Miesto gatves prižiūrinčios bendrovės darbininkai, nuvalę pagrindines gatves, ėmėsi šalutinių. „Aišku, kad situacija sudėtinga, bet turime truputį pakentėti“, – sakė Savivaldybės administracijos vadovas.

Liudvinavo seniūnijos seniūnė Jolanta Maceikienė papasakojo, kad pagrindiniai seniūnijos keliai, nors sunkiai, bet išvažiuojami. Pirmiausia valomi tie, kuriais važinėja maršrutinis transportas. Sudėtingiausia sodų bendrijose, vienkiemiuose gyvenantiems žmonėms.

Marijampolės apskrities VPK pareigūnai nuo pat antradienio ryto registravo pranešimus apie techninius eismo įvykius. Buvo nulėkusių nuo kelio į griovius, atsitrenkusių į kliūtis. Slidu, sudėtinga važiuoti buvo žiedinėse sankryžose, ten neišvengta avarijų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite