Angle down Atgal

Suvalkijoje vėl rasta pavojingų sprogmenų

Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų metais niokota Suvalkijos žemė vis tebesivalo nuo joje likusių pavojingų sprogmenų.

Ketvirtadienio vidudienį apie 13 val. Marijampolės sav. Sasnavos sen. Gavaltuvos kaimo laukuose buvo rasta reaktyvinio sviedinio M13 kovinė dalis. Pavojingo radinio vietoje buvo įvestas planas „Skydas“. Į Gavaltuvą suvažiavę Apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesiai gelbėtojai, greitosios pagalbos medikai ir policijos pareigūnai budėjo, kol atvykę Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminavimo kuopos kariai sprogmenį išvežė sunaikinti į Kazlų Rūdos poligoną.

Antradienį net penkiolika 50 mm minosvaidžio sviedinių buvo rasta Kalvarijos sav. Kušliškių kaime. Čia irgi buvo įvestas planas ,,Skydas“, o atvykę J. Vitkaus inžinerinio bataliono išminuotojai sprogmenis sunaikino vietoje.

Kalvarijos sav. Kamšų kaimo laukuose savaitės pradžioje buvo rastas Antrojo pasaulinio karo laikų 75 mm artilerijos sviedinys. Kariuomenės išminuotojai jį irgi sunaikino vietoje.

Šią savaitę pavojingų sprogmenų rasta ir Vilkaviškio r. sav. Pūstapėdžių, Patunkiškių ir Lygumų kaimų laukuose, taip pat Šiopininkų kaime (Šakių r. sav.). Sprogmenis sunaikino arba išvežė sunaikinti kariuomenės išminuotojai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite