Angle down Atgal

Sutvarkyta Linkuvos kapinių koplyčia

Meras Saulius Margis kartu su Linkuvos Švč. Mergelės Marijos parapijos kunigu Tomu Janavičiumi apžiūrėjo Linkuvos kapinių koplyčią. Apžiūra suplanuota dėl įvykdytų darbų – siekiant išsaugoti unikalų statinį Linkuvos parapijiečių jėgomis buvo sutvarkytas koplytėlės stogas, o dabar jau ir sumontuota svarbi lietaus nuvedimo sistema.

Koplyčios išsaugojimu besirūpinantis kunigas T. Janavičius po atliktų stogo tvarkymo darbų kreipėsi dėl paramos lietaus nuvedimo sistemai. Pakruojo rajono savivaldybės administracijos vardu gautos paramos skirstymo komisija, atsižvelgdama į unikalaus objekto svarbą, skyrė paramą darbams – 1700 eurų. Tai yra savivaldybei skirtos AB „Dolomitas“ paramos lėšos.

Prie koplyčios su kunigu T. Janavičiumi susitikęs meras S. Margis atkreipė dėmesį į objekto unikalumą ir svarbą – Linkuvos kapinių koplyčia yra viena iš seniausių tokio tipo koplyčių Lietuvoje, objektas yra unikalus dėl aštuonkampės formos, išlikusio vertingo altoriaus ir originalios sienų tapybos. Istorinių šaltinių duomenimis, koplyčia pastatyta 1797–1798 metais naujai įsteigtose parapijos kapinėse. Per kelis šimtmečius ji išliko beveik nepakitusi, todėl ir toliau svarbu atlikti būtinus darbus dėl jos išsaugojimo.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite