Angle down Atgal

Surūdijusį parko apžvalgos ratą žadama demontuoti

Šiauliuose vykstant Centrinio parko rekonstrukcijai, tariamasi, ką daryti su privačiai bendrovei „Šiaulių atrakcionų parkas“ priklausančiu apžvalgos ratu. Savivaldybė sako, kad verslininkai planuoja per metus įrenginį demontuoti ir išvežti.

Spaudos konferencijoje Šiaulių vicemeras Domas Griškevičius priminė, kad ne visa Centrinio parko žemė priklauso Savivaldybei. Dalį teritorijos nuomos pagrindais valdo UAB „Šiaulių atrakcionų parkas“. D. Griškevičius teiravosi įmonės atstovų, ką jie žada daryti su daug metų nebeveikiančiu apžvalgos ratu. Nes suprantama, kad, sutvarkius parką, likęs surūdijęs apžvalgos ratas bendro vaizdo tikrai nepagerins.

Pasak vicemero, verslininkai pažadėjo iki kitų metų rugsėjo apžvalgos ratą demontuoti ir išsivežti. O kol kas metalinė konstrukcija yra aptverta, parko rekonstrukcijos darbams netrukdys, atitinka visus saugumui keliamus reikalavimus.

Pirmasis Centrinio parko rekonstrukcijos etapas turi baigtis 2020 m. pabaigoje. Parko rekonstrukcija kainuos apie 2,4 mln. Eur. Apie 80 proc. sumos skiria ES struktūriniai fondai.

Parkas bus skirtas aktyviam laisvalaikiui. Numatomos įrengti atskiros zonos: centrinė, aktyvioji sporto, poilsio, iškylų ir tylioji, „Nuotykių parko“, šunų vedžiojimo, radijo bangomis valdomų mašinyčių, diskgolfo, riedlenčių ir riedučių parko. Parko prieigose bus įrengtas viešasis tualetas, numatoma zona ir lauko kavinei.

Iš 2012 m. suskaičiuotų 2 510 medžių 625 buvo siūloma išpjauti dėl prastos fizinės ar estetinės būklės. Prasidėjusios rekonstrukcijos metu bus nupjauti beveik 160 medžių. Rekonstrukcijos techninio projekto sprendiniuose numatyta pasodinti per 600 medžių, per 1 000 krūmų ir 1,5 tūkst. daugiamečių gėlių.

Parko estrados rekonstrukcija numatoma atskiru projektu.

„Etaplius“ informacija

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite