Nuotraukos Baltijos Kinologijos Centro
Angle down Atgal

Šuns ir žmogaus draugystė Ukmergėje stiprinama dresūros mokyklėlėje (nuotraukos)

Pirmuosius žingsnius Ukmergėje žengia naujai atsidariusi šunų dresūros mokyklėlė, kurioje šeimininkai mokosi elgtis su savo augintiniais ir kartu paklusnumo moko šuniukus.

Šiandien apie mokyklėlę kalbamės su Baltijos Kinologijos centro instruktore Meile:

- Kiek laiko veikia šunų dresūros mokyklėlė Ukmergėje?

- Šunų dresūrą Ukmergėje atidarėme balandžio pradžioje. Įpusėjome trečiąjį mėnesį ir mums puikiai sekasi!

- Kas ir kodėl nusprendė tuo užsiimti?

- Mūsų mokykla – Baltijos Kinologijos Centras, turintis dresūros mokyklas Kaune, Klaipėdoje, Kėdainiuose, o dabar ir Ukmergėje, turi didelę, virš trisdešimt metų patirtį kinologijos srityje. Įsikurimo pradžia Ukmergėje turi savo istoriją: vieną dieną, instruktorei vedant pratybas Kėdainiuose, sulaukėme naujokų, kurie atkeliavo su sunkiai kontroliuojamu Šveicarų aviganiu. Išsikalbėjus sužinojome, jog jie į Kėdainius atkeliavo iš Ukmergės tik dėl šios pamokos. Pamokos eigoje, pokalbis išsirutuliojo į tai, jog jiems bus gana komplikuota kelis kartus per savaitę važiuoti į Kėdainius, todėl paprašė, jog į Ukmergę atvažiuotume mes. Grindžiami tuo, jog susidomėjimas didžiulis, tačiau instruktorių Ukmergėje iš vis nėra. Tuomet savaitės eigoje, mūsų centras sulaukė dar keletos skambučių bei elektroninių laiškų su prašymu atvykti, ko pasekoje, sukūrę savo mokyklos paskyrą facebooke, sulaukėme be galo didelio susidomėjimo, žinutės plūdo visą dieną, instruktoriai nusprendė surizikuoti

- Kokie žmonės pas jus dirba?

- Vedami ilgametės kinologinės patirties 2005m. buvo įkurtas „Baltijos kinologijos centras“ apjungiantis daugelį kinologinių sričių. Pradedant nuo įvairių edukacinių programų šunų vedliams, įvairių šuniukų skirtų darbui veisimo iki specializuotų šunų rengimo programų ir jų įgyvendinimo.

Per dešimt gyvavimo metų „Baltijos kinologijos centre“ yra „užaugintas“ ne vienas puikus kinologijos specialistas. Mūsų pasiekimai atsispindi diplomuose, padėkos raštuose, taurėse. Esame ne vieną kartą tape Baltijos bei Europos specialiųjų sukarintų su tarnybiniais šunimis čempionatų nugalėtojais. Esame dalyvavę Šveicarijoje, Čekijoje, Vokietijoje, Latvijoje, Olandijoje kinologinėse varžybose, todėl turime labai daug patirties darbe su šunimis. Mūsų partneriai yra Nyderlandų karališkosios Roterdamo Hunde/Ferde brigados policijos padaliniai, Latvijos sienos apsaugos tarnybos kinologijos k-9 padalinys, Didžiosios Britanijos k-9 Infinity padalinys, k-9 Faktory Group ir kt. Įvairiaus amžiaus specialistai nuolat stažuojasi tvirčiausią kinologinį pagrindą turinčiose Europos šalyse, kad mokiniai gautų pačią naujausią ir tiksliausią informaciją bei puikiai pasiruoštų savo šunelį. Bendrasis paklusnumas, kurio mokome išvardintuose miestuose yra pagrindas, tačiau tik maža dalis to, ką veikiame. Pasitelkiant tarnybinius bei kitus įvairius šunis „Baltijos Kinologijos centro K-9 GROUP“ atlieka:

  • Dingusių žmonių paiešką (pasiklydusių miško masyve ar kitur);
  • Žmonių skenduolių (kūnų) paiešką (po vandeniu);
  • Gabenamų krovinių, įvairių objektų, transporto priemonių, asmenų apiešką (narkotinių ar psichotropinių medžiagų, sprogstamųjų medžiagų, sprogstamųjų užtaisų paiešką, alkoholio ar tabako paiešką);
  • buitinių, gamtinių dujų nuotekų paiešką;
  • Įvairių objektų, teritorijos apsaugą;
  • Fizinę asmenų apsaugą;
  • Eskortavimą/palydą;
  • Šunų-pagalbininkų ruošimą neįgaliesiems;
  • Terapiją su šunimis;
  • Kita pagal žmonių poreikį būtina pagalba naudojant specialiai parengus tam tikslui šunis.

- Ar ukmergiškiai noriai naudojasi jūsų paslaugomis?

- Sulaukiame ne tik didelio susidomėjimo skambučiais bei žinutėmis, tačiau kiekvieną pamoką ir naujų lankytojų, kurie nori pabandyti pirmąją pamoką padresuoti šunelį ir pažiūrėti kaip viskas vyksta. Dažniausiai, po pirmosios pamokos, atkeliauja ir antrąjį, trečiąjį kartą, kaip netyčia pasilieka visam mėnesiui. Svarbu paminėti tai, jog pirmoji pamoka – nemokama, todėl atkeliauti pasibandyti gali kiekvienas su savo šuneliu, nepriklausomai nuo amžiaus, veislės ir lyties.

- Ko išmoksta šuo ir šeimininkas tokioje mokykloje?

- Visi nariai pritartų, jog pirmąjį mėnesį mokosi šeimininkas, o vėliau tikslingiau pradedamas dresuoti šuo. Iš pradžių pradedame nuo mažų žingsnelių – kinologinėje abėcėlėje raidės A: tai judėjimas greta, šuns dėmesio koncentravimas į šeimininką, mokymas netempti, nesiveržti, nekreipti dėmesio į kitus šunis, neloti, nepulti.

Tuomet, seka ir kiti žingsneliai, kurie reikalingi kaip oras mūsų buityje: tai komandos – “sėdėti”, “gulėti”, “stovėti”, “pas mane”, “greta”, “vieta” ir kt. Tarp šių komandų mokomės ir eiti per kliūtis, nebijoti įveikti barjerų, laiptų, atsisakyti aukščio baimės. Svarbiausia tai, jog dresuojant šunelį, sustiprinamas tarpusavio ryšys tarp šeimininko ir šuns, nariai tampa viena draugiška šeima bei puikiai praleidžiamas laikas gamtos apsuptyje.

- Kokie pagrindiniai klausimai kyla šunų savininkams ir kokių problemų spręsti jie eina pas jus?

- Dažniausiai žmonės ateina JAU su problema, kai nemato kaip galėtų tinkamai sukontroliuoti šunį. Tai vyksta visuose miestuose. Augina šunelį, lepina jį, gaili mažiuką vesti į užsiėmimus, tačiau, kai jam sueina pusantrų- du metukai ir jis pilnai subręsta, atsiranda begalės charakterio bruožų, kurie šeimininkams nepatinka ir trukdo gyventi kasdieniniame gyvenime. Tada, su dideliu kalnų problemų jie atkeliauja ir be galo prašo, jog pagelbėtume. Dažnai girdime frazę: jei neišdresuosiu, teks migdyti. Tačiau, dirbant, lankant užsiėmimus, net ir senesnio amžiaus šuo gali būti puikiai išdresuotas. Net Ukmergėje turime keletą pavyzdžių, tokių kaip senesnio amžiaus mišrūniukas Pikselis. Didžiausios kylančios problemos: puolimas ant kitų šunų arba žmonių, betikslis nesibaigiantis kaukimas, lojimas, psichikos sutrikimai, tokie kaip: šlapinimąsis iš baimės, fejerverkų baimė ir kitos baimės. Kita grupė žmonių pareigingesni- kreipiasi ir atkeliauja, kai šuneliui sukanka trys sup use ar keturi mėnesiai. Tai puikus laikas pradėti dresuoti šunelį (lyg vaiką pradėti leisti į pirmąją klasę, kai jam sukanka septyneri). Na, o pagalvokite, kaip būtų jei aštuoniolikmetis vaikinas pradėtų eiti į pirmąją klasę? Taip dažnai nutinka ir su šunimis. Žmonės klausia įvairių dalykų: apie rūpinimąsi, dresavimą, bendravimą ir daugelį kitų, susijusių su šunimis.

- Kas gali eiti į mokyklėlę?

- Mokyklą gali lankyti absoliučiai VISI šuneliai, nepriklausomai nuo amžiaus, lyties bei veislės. Taip pat ir įvairių bėdų turintys šuneliai. Su šuneliais ir įvairaus amžiaus žmonės – svarbu, jog būtų noro ir sveikatos, o visa kita, nuoširdžiai pagelbėja mūsų instruktoriai. Į Ukmergės užsiėmimus atkeliauja ir paaugliai ir vyresnio amžiaus žmonės. Pratimus parenkame pagal galimybes.

Mūsų užsiėmimai vyksta pirmadieniais bei trečiadieniais nuo 18,30 val., Šunų vedžiojimo aikštelėje prie Autobusų stoties/Lidlo.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite