Angle down Atgal

Sukūrus naują turizmo maršrutą, atsinaujins Veisiejų dviračių ir pėsčiųjų takas

Lazdijų rajono savivaldybė pirmąjį vasaros mėnesį pasitinka naujais darbais – pradedami įgyvendinti trys Interreg V–A Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo programos projektai. Juos įgyvendinant jaunimas bus skatinamas pradėti, plėsti ir vystyti savo verslą, bus sukurtas naujas turizmo maršrutas, o jau esamus – papildys naujos ekspozicijos.

„Atsinaujins Veisiejuose esantis dviračių bei pėsčiųjų takas, šiuo metu, deja, jau tapęs kliūtimi, o ne patogia erdve pasivaikščioti. Pasienio keliautojams siūlysime iš naujo atrasti ne tik muziejus, bet ir čia gyvenusius bei kūrusius poetus, o jaunimui padėsime sukurti ir plėsti savo verslus. Nors sritys gana skirtingos, bet jas visas jungia mūsų krašto augimas. Esu įsitikinusi, kad pritraukus daugiau investicijų į mūsų rajoną jis suklestės“, – apie pradėtus įgyvendinti projektus bei ateities planus kalbėjo savivaldybės merė Ausma Miškinienė.

Oržyšo ir Lazdijų rajono savivaldybėse jau įgyvendinta nemažai projektų, kurių metu buvo sukurti pasienio turizmo maršrutai ar sutvarkyti infrastruktūros objektai, tačiau jie neturėjo nieko bendro. Išsibarsčiusius, keliautojams patrauklius, turizmo maršrutus ir lankytojų pamėgtus objektus kilo mintis sujungti ir turistui pateikti naują produktą. Jau pradėtas įgyvendinti Interreg V–A Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo programos projektas „Antis keliaujanti pasienio keliais“, skirtas sukurti naują turizmo maršrutą, įtraukiant Oržyšo ir Veisiejų miestų gamtos ir kultūros paveldo objektus, o pasirinktas, esamus kelius apjungiantis, turizmo maršrutas yra anties formos – tai tarsi pasienio jau įgyvendintų projektų simbolis, nes antis simbolizuoja stiprią šeimą, kuri visur keliauja kartu.

Projekto metu bus ne tik sukurtas bendras turizmo maršrutas, bet ir vyks edukacinės dirbtuvės, diskusijos su vietos bendruomene ir socialiniais partneriais, nauja danga bus užklotas Veisiejų dviračių ir pėsčiųjų takas. Projekto trukmė 21 mėnuo, bendras projekto biudžetas 824 761,02 euro, investicijų dalis, tenkanti Lazdijų rajono savivaldybei 434 947,29 euro.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite