Angle down Atgal

Sukrečianti buvusios karės Šiaurės Korėjoje išpažintis: seksualinė prievarta, abortai

Buvusi Šiaurės Korėjos karė atskleidžia šiurpią tiesą apie moterų kankinimus Kim Jong-uno armijoje. Jennifer Kim su siaubu kalba apie seksualinę prievartą, abortą be anestezijos ir badą.

Nesi partijos narė – neturi gyvenimo...

Jennifer teko asmeniškai patirti sukrečiančių išgyvenimų. Armijoje skiriamos kolektyvinės bausmės, pavyzdžiui, rankų panardinimas į šaltą vandenį, kabėjimas ant geležinio strypo, prie kurio prišąla delnai… Anot karės, daugiau nei 70 proc. moterų armijoje kenčia nuo seksualinio priekabiavimo, prievartavimo. Tokia siaubinga patirtis nepralenkė ir jos. Savo išgyvenimus ji pasakojo Šiaurės Korėjos Žmogaus teisių komitetui.

Jennifer suvokė, kas jos laukia, kai 23 metų buvo pakviesta į politinio patarėjo kabinetą. „Jei pasiūlymą atmesiu, negalėsiu tapti Šiaurės Korėjos darbininkų partijos nare, – žinojo ji. – Jei grįšiu į visuomenę, nebūdama tos partijos nare, būsiu laikoma sunkiu vaiku ir visą gyvenimą nenusimesiu smerkimo naštos, būsiu stigmatizuota.“

Ką tai iš tiesų reiškia? Kad moteris negaus gero darbo ir turės problemų, kai norės ištekėti. „Ką aš galėjau pasirinkti?“ – retoriškai klausia ji, pasakodama tolimesnius įvykius, jau atsidūrus kariuomenėje.

Abortas be nuskausminimo

Patekus į kariuomenę, prie jos ėmė seksualiai priekabiauti. Jennifer tapo nėščia. „Pasijutau keistai, supratau, kad kažkas vyksta su mano kūnu. Pasakiau tam politiniam patarėjui, o jis po kelių dienų man liepė nueiti į medicinos kabinetą“, – prisimena buvusi karė.

Toliau vyko kraupūs dalykai: medicinos kabinete jau laukė chirurgas, pasiruošęs visus reikiamus įrankius abortui. „Jis man atliko abortą be anestezijos...“ – karčią ir sukrečiančią patirtį atpasakoja moteris. Ji net nepajėgia apibūdinti to skausmo – ir fizinio, ir psichologinio. „Šiandien tai mane vis dar persekioja“, – liūdnai taria moteris.

Ją persekioja ne vien psichologinės problemos – Jennifer po aborto neteko galimybės susilaukti vaikų. Jai sunku pradėti naujus santykius, pasitikėti vyrais, pasitikėti savimi.

Jokių higienos priemonių

Per kelerius tarnybos kariuomenėje metus ji atskleidžia gavusi tik keturis higieninius paketus. Vietoj jų moterims kariuomenėje būdavo duodami marlės gabalai, kuriuos išskalbus tekdavo naudoti daug kartų. „Yra buvę atvejų, kai teko paimti atleistų karių naudotas marles...“ – šokiruojančias detales atskleidžia buvusi Šiaurės Korėjos karė.

Kai marlės neturėdavo, naudodavo autus, kuriuos įprastai dėdavosi kaip kojines į batus. „Dėdama kiekvieną žingsnį, verkdavau – taip skaudėdavo...“ – sako moteris.

Jennifer pamena, kad kareivinėse nespėdavo išdžiūti ir kojinės, nes kareivinės nebuvo šildomos. O bausmės, prasikaltus tik vienam žmogui, tekdavo visiems. JAV dabar gyvenanti moteris sako iki šiol prisimenanti ir jaučianti nuo rankų atsilupusios odos skausmą, kai pasileido nuo geležinio strypo…

Kariams tekdavo ir badauti, moteris sako skaičiavusi kiekvieną kąsnį ir stengdavosi kuo ilgiau juo mėgautis. Kariai net vogdavo maistą iš kitų.

Žmogaus teisių komiteto vykdomasis direktorius patvirtino, kad Šiaurės Korėjos karės moterys patiria negailestingą prievartą, alkį, seksualinę prievartą, žiaurias bausmes. „Jų tragiška padėtis vaizduoja prieš 73 metus sukurto režimo kriminalinę trajektoriją, matyt, siekiant sukurti „teisingą“ visuomenę. Šiandien šiam režimui rūpi tik savęs išsaugojimas. Jis piktnaudžiauja ir išnaudoja Šiaurės Korėjos žmones, siekdamas užtikrinti savo išlikimą“, – sakė komiteto atstovas.

Parengta pagal Mirror.co.uk

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite