Angle down Atgal

Sūduvos gimnazija bus pritaikyta būsimiems moksleiviams su judėjimo negalia

Sudaryti sąlygas negalią turintiems moksleiviams mokytis kartu su kitais vaikais, didinant jų socialinę integraciją, kad būtų užtikrintas neįgaliųjų ugdymas ir švietimas yra vienas iš prioritetų, kuriuos siekia įgyvendinti Marijampolės savivaldybė ir ieško galimybių, kaip ugdymo įstaigas pritaikyti ne tik judėjimo negalią turintiems moksleiviams, bet ir negalią turintiems pedagogams ar tėvams.

Suprantant, kad savivaldybės moksleiviai su negalia turi turėti kuo daugiau galimybių integruotis į bendruomenę, teisę, kaip ir visi vaikai, gauti kokybiškas švietimo paslaugas, planuojama Sūduvos gimnaziją pritaikyti,  moksleiviams turintiems judėjimo negalią.

Jono Totoraičio progimnazijoje, kuri neseniai pritaikyta judėjimo neįgalią turinčių vaikų poreikiams, mokosi trys judėjimo negalią turintys mokiniai. Baigę šią ugdymo įstaigą šie moksleiviai planuoja tęsti mokslus gimnazijoje, todėl labai svarbu, kad ir naujoje mokykloje jie turėtų galimybę savarankiškai judėti ir jaustųsi patogiai bei jaukiai.

Rengiantis pradėti aplinkos pritaikymo ir galimybių neįgaliesiems mokytis kartu su visais vaikais įgyvendinimo projektą, Sūduvos gimnazijoje lankėsi Savivaldybės mero pavaduotojas Artūras Visockis, Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto primininko pavaduotojas Darius Kemeraitis, Administracijos socialinių paslaugų skyriaus vedėja Svajonė Rainienė ir Aplinkotvarkos ir infrastruktūros skyriaus vedėjas Jonas Kurtinaitis. Kokios sąlygos judėjimo negalią turintiems moksleiviams būtų mokytis ir judėti šiuo metu mokyklos patalpose padėjo išbandyti ir išsakė pastebėjimus, ką svarbu padaryti atliekant darbus, Jono Totoraičio progimnazijoje šiuo metu besimokantis Girius Globys ir jo mama Kristina Globienė.

„Kiekviena bendruomenė stipri tiek, kiek sugebame pasirūpinti ir sudaryti sąlygas tinkamai gyventi, siekti išsilavinimo ir integruotis į mūsų visuomenę silpniausiems mūsų bendruomenės nariams. Pasirinkę Sūduvos gimnaziją pritaikyti mokiniams su judėjimo negalia ieškosime geriausių sprendimų, kad numatyti darbai pritaikant patalpas judėjimo negalią turintiems žmonėms leistų gimnazijoje besimokantiems mokiniams savarankiškai, niekieno nepadedamiems judėti, dalyvauti visame ugdymo procese kartu su kitais mokiniais ir būtų sudarytos geriausios sąlygos mokytis ir nejausti atskirties“, – apžiūrėjus galimybes atlikti planuojamus darbus, sakė mero pavaduotojas A. Visockis.

Sūduvos gimnazijoje šiuo metu jau yra išorinis pandusas, kuris pritaikytas judantiems vežimėliuose patekti į mokyklos vidų, tačiau siekiant sudaryti geresnes sąlygas būtina išorines duris pritaikyti judėjimo neįgalią turinčių asmenų patogumui. Mokykloje įrengtos neįgaliesiems pritaikytos higienos patalpos, yra galimybės patekti į valgyklos, klasių ir kitas patalpas esančias pirmame aukšte, tačiau siekiant sudaryti galimybes patekti į kitus aukštus, planuojama įrengti vertikalų keltuvą, pritaikytą neįgaliųjų žmonių kėlimui, kad būtų užtikrintas judėjimas tarp aukštų. Šiuo metu rengiamas Sūduvos gimnazijos pritaikymo moksleiviams su judėjimo negalia projektas, kurį rengia ir finansuos Marijampolės savivaldybės administracija. Jame numatyti būtini darbai sutvarkant esamą infrastruktūrą ir įrengiant naujas priemones.

Sūduvos gimnazijos vadovybė pasirengusi bendradarbiauti, kad mokykloje būtų sudarytos galimybės moksleiviams, turintiems fizinę negalią, mokytis draugiškoje ir pritaikytoje aplinkoje, kad čia vaikai jaustųsi puikiai ir siektų išsilavinimo bei asmeninės sėkmės.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite