Angle down Atgal

Sučiuptas daugiau nei šešerius metus nuo teisėsaugos slapstęsis vyras

2014 metais birželio mėnesį, Telšių apskrities vyriausiajame policijos komisariate Akmenės rajono policijos komisariate buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl Akmenėje, Stoties g. panaudoto fizinio smurto. Būdamas svečiuose vyras smurtavo prieš kitą vyrą. Ikiteisminį tyrimą kontroliavo Šiaulių apygardos prokuratūros 1 – ojo baudžiamojo persekiojimo skyrius.

Birželio 7 d. apie 23.40 val., Akmenėje esančiame bute, po išgertuvių kilusio konflikto metu, vyras (gim. 1986 m.), būdamas neblaivus, tyčia naudojo fizinį smurtą kito vyro atžvilgiu (gim. 1987 m.). 33-jų metų vyras peiliu dūrė į pilvą nukentėjusiajam, kuris buvo gydomas VšĮ „Mažeikių ligoninėje“ dėl sužalojimų.

Į įvykio vietą atvykę pareigūnai rado sutvarkytą butą. Jame nepastebėjo nei išgertuvių, nei grumtynių pėdsakų. Peilio, kuriuo buvo sužalotas vyras, įvykio vietoje taip pat nebuvo. Įtariamojo pareigūnams sučiupti nepavyko. Tyrimo metu nustatyta, kad galimai nusikalstama veiką padaręs asmuo, tą patį vakarą išvyko į užsienį ir slapstėsi.

2014 m. rugsėjo 17 d. buvo priimtas nutarimas 33-jų metų vyrą ikiteisminio tyrimo byloje pripažinti įtariamuoju dėl nusikaltimo, kurį numato LR BK 135 str. (sunkus sveikatos sutrikdymas) bei paskelbti asmens paieška.

2014 m. rugsėjo 23 d. išduotas Europos arešto orderis. Paieškos metu buvo taikomos įvairios paieškos priemonės, tačiau nustatyti jo buvimo vietos nepavyko.

2019 m. spalio 14 d. iš Lietuvos kriminalinės policijos biuro Tarptautinių ryšių valdybos buvo gautas pranešimas, kad ieškomas vyras, galima įvykdęs nusikalstama veiką, buvo sulaikytas Jungtinėje Karalystėje ir 2020 m. vasario 7 d. buvo perduotas Lietuvai.

Praėjus daugiau nei 6 metams, ikiteisminis tyrimas buvo baigtas ir byla perduota teismui. Kaltinamasis – Akmenės gyventojas, už šiuos padarytus veiksmus, kaltinamas nusikalstamos veikos padarymu pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 135 str. 1 d. Baudžiamasis kodeksas numato įvairias bausmes, tarp kurių ir laisvės atėmimas iki 10 metų. Vyrui gresiančios bausmės dydis spręsis teismo posėdžių salėje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite