Angle down Atgal

Su Rusija siejami kompiuteriniai įsilaužėliai smogė antidopingo agentūroms

Su Maskva siejama kompiuterinių įsilaužėlių grupė surengė „reikšmingų“ kibernetinių atakų prieš sporto ir kovos su dopingų agentūras visame pasaulyje, antidopingo pareigūnams svarstant naujus įtarimus Rusijai.

IT milžinė „Microsoft“ nurodė susekusi „reikšmingų kibernetinių“ atakų, organizuotų grupės „Strontium“, dar žinomos kaip „Fancy Bear“/APT28, nukreiptų prieš antidopingo tarnybas ir sporto organizacijas visame pasaulyje.

Šios atakos prasidėjo rugsėjo 16-ąją ir buvo nutaikytos mažiausiai prieš 16 sporto ir antidopingo agentūras trijuose žemynuose, sakė „Microsoft“ vartotojų saugumo viceprezidentas Tomas Burtas (Tomas Bertas).

Per vėliausias kibernetines atakas naudoti suklastoti elektroniniai laiškai ir mėginta parinkti vartotojų slaptažodžius, atakuoti prie interneto prijungti įrenginiai, taip pat naudotasi atviro kodo ir specialiai sukurtomis kenkėjiškomis programomis, pridūrė „Microsoft“.

„Kai kurios šių atakų buvo sėkmingos, bet dauguma – ne“, – T. Burtas rašo oficialiame „Microsoft“ tinklaraštyje.

Pasaulinė antidopingo agentūra (WADA) šiuo metu vertina įtarimus, kad Rusija manipuliavo vienos Maskvos laboratorijos duomenimis. Ši laboratorija yra atsidūrusi skandalo dėl valstybės remtos dopingo schemos, kilusio prieš 2016 metų Rio de Žaneiro olimpiadą, centre.

WADA išreiškė viltį iki šių metų pabaigos priimti sprendimą, galintį reikšti naujas sankcijas Rusijai.

„Microsoft“ nurodė, kad „Fancy Bear“, siejama su Rusijos žvalgybos tarnybomis, anksčiau atakavo antidopingo organizacijas, kai buvo atskleista šioje šalyje 2011–2015 metais vykdyta dopingo schema, o rusų atletams buvo uždrausta rungtyniauti tarptautiniuose turnyruose.

„Fancy Bear“ buvo apkaltinta organizavusi didelio masto kibernetines atakas prieš Jungtines Valstijas, artėjant 2016 metų prezidento rinkimams.

Šių metų vasarį „Microsoft“ pranešė, kad ši grupė surengė kibernetinių atakų prieš Europos Sąjungos institucijas, artėjant Europos Parlamento rinkimams.

2018 metų spalį JAV teismas paskelbė kaltinimus septyniems numanomiems Rusijos karinės žvalgybos agentams, atlikus tyrimą dėl elektroninių duomenų vagystės iš kovos su dopingu agentūrų 2016 ir 2018 metais.

Vėliausi prieš Maskvą nukreipti kaltinimai dėl dopingo buvo pareikšti, kai Rusija sausį perdavė WADA tūkstančius failų ir mėginių iš Maskvoje veikiančios antidopingo laboratorijos.

Praeitą mėnesį WADA pareiškė, kad kai kuriais failais buvo manipuliuota, todėl buvo pradėtas naujas tyrimas.

Praeitą savaitę Rusijos kovos su dopingu vadovas Jurijus Ganusas prognozavo, kad jo šalies sportininkams bus uždrausta dalyvauti ateinančiais metais Tokijuje vyksiančioje olimpiadoje ir kitose žiemos olimpinėse žaidynėse. Jis kaltino neįvardytus rusų pareigūnus koregavus duomenis, kurie buvo perduoti WADA.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite