REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2019 m. Balandžio 25 d. 08:46

Su knyga nuo vaikystės

Marijampolė

Loreta AkelienėŠaltinis: Etaplius.lt


81154

Gyvename tokiu laikotarpiu, kai žmogų labai sunku kuo nors sudominti, o ypač knyga. Tad mes, pedagogai, dažnai susimąstome, kaip knygų skaitymą padaryti patrauklų vaikams, kokiais būdais ir metodais ugdyti mažąjį skaitytoją.

Visi suprantame, jog knygos vaikams suteikia galimybę lavinti kritinį mąstymą, padeda surasti ryšį tarp priežasčių ir pasekmių, moko, kaip elgtis konfliktų metu ir ragina prisiimti atsakomybę už savo veiksmus. Kuo daugiau mažiems vaikams skaitoma, tuo labiau jie trokšta patys išmokti skaityti. Tai ugdo vaikų kalbėjimo įgūdžius, gebėjimą žodžiu reikšti savo nuomonę. Net labai mažiems vaikams pasakojimas su pasikartojančiu motyvu ar paprasta mįslė, kurią reikia išspręsti, didina pasitikėjimą savimi.

Šiais metais įstaigoje vykdomas projektas „Mes – mažieji šnekoriai“. Vienas iš projekto uždavinių – įtraukti vaikus ir jų tėvelius į aktyvų domėjimąsi knygomis, ugdyti pagarbą knygai, turtinti vaikų žodyną. Įgyvendinant šį uždavinį darželyje įkurtas mažasis knygos mylėtojų kampelis, kuriame kiekvienas, tiek mažas, tiek didelis, gali rasti patinkančią knygelę. Čia kviečiamos susiburti vaikučių grupės, tėveliai su vaikučiais, visi bendruomenės nariai.

Į šios poilsio salelės atidarymą visus vaikučius pakvietė vaikų mėgstamas personažas Kakė Makė, kuri papasakojo apie knygų namus (biblioteką), pamokė, kaip reikia elgtis su knyga, išraiškingai paskaitė vaikų pasirinktą knygą, pakvietė apsilankyti bibliotekoje, supažindino vaikus su naudojimosi knygomis taisyklėmis. Smalsūs vaikai greitai apstojo bibliotekėlę ir su didžiausiu malonumu pripildė ją visos bendruomenės dovanotomis knygelėmis. Vėliau dar ilgai varstė knygų namelio dureles, stebėjo knygeles per mažyčius langelius.

Šiame malonaus ir naudingo poilsio kampelyje ateityje vaikai susipažins su knygos atsiradimo istorija, sužinos, kaip ir kodėl vadinasi žmonės, kuriantys, iliustruojantys knygas ir t. t. Čia jie galės žaisti stalo žaidimus, dėlioti dėliones, dainuoti, minti mįsles ir minkles, piešti, spalvinti – čia bus ugdomas vaikų kūrybiškumas, saviraiška.

Nijolė STADALIENĖ,

lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Nuotrauka darželio



REDAKCIJA REKOMENDUOJA