Angle down Atgal

STT sulaikė kyšininkavimu įtariamą aplinkosaugininką

Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai antradienį sulaikė kyšininkavimu įtariamą Druskininkų aplinkosaugininką socialdemokratą Žydrūną Navicką.

„Valstybės tarnautojas reikalavo kyšio, o konkrečiai – turime pakankamai duomenų kalbėti apie tai, kad Aplinkos apsaugos departamento Alytaus valdybos vyriausiasis specialistas (...), savo naudai reikalavo duoti kyšį už neteisėtą veikimą vykdant įgaliojimus“, – spaudos konferencijoje sakė Kauno apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Darius Valkavičius.

Nors jis spaudos konferencijoje atsisakė nurodyti asmens inicialus ir vietovę, kurioje šis dirbo, vėliau Specialiųjų tyrimų tarnybos išplatintame pranešime nurodyta, jog įtariamasis – Alytaus valdybos Druskininkų aplinkos apsaugos inspekcijos vyriausiasis specialistas Ž. N. (Žydrūnas Navickas).

Įtariama, kad jis iš juridinio asmens vadovo reikalavo daugiau kaip 2,5 tūkst. eurų kyšio ir dalį jo paėmė.

Kyšis – už ne vietoje išpiltas atliekas

„Pirminiais duomenimis, jis asmeniui žadėjo išvengti baudos, kuri, įtariamojo teigimu, būtų nuo 9 iki 18 tūkst. eurų“, – sakė Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Tomas Staniulis.

Kyšio reikalauta dėl atsakomybės dėl žemės grunto užteršimo statybinėmis atliekomis.

„Buvo atvežta ir išpilta, kur ne vieta tokias atliekas pilti“, – sakė Specialiųjų tyrimų tarnybos Kauno valdybos Ikiteisminio tyrimo skyriaus viršininkas Linas Burdulis.

Pasak jo, išpilta maždaug vienas sunkvežimis atliekų. Kiek žinoma, atliekos nėra pavojingos.

„Asmuo, reikalaudamas kyšio, veikė pakankamai konspiratyviai: buvo keičiama susitikimo vieta, buvo keičiama pinigų suma“, – sakė D. Valkavičius.

Antradienį ir trečiadienį atliekami ikiteisminio tyrimo veiksmai, kratos aplinkos apsaugos vyriausiojo specialisto namuose, darbo vietoje.

Artimiausiu metu bus sprendžiamas klausimas dėl nušalinimo ir kardomosios priemonės paskyrimo.

„Jau šiuo metu šiame ikiteisminiame tyrime yra pakankamai duomenų asmeniui pateikti pranešimą apie įtarimą – tas yra padaryta“, – sakė D. Valkavičius.

Korupcija įtariamo žmona – teismo pirmininko pavaduotoja

Ž. Navickas interesų deklaracijoje nurodo priklausantis Socialdemokratų partijai, o 2015 metais su ja dalyvavo rinkimuose į Alytaus rajono tarybą.

Deklaracijoje taip pat nurodoma, jog Ž. Navicko žmona dirba teisėja: ji vos prieš mėnesį paskirta Marijampolės apylinkės teismo pirmininko pavaduotoja.

Pagal Baudžiamąjį kodeksą, už sunkų nusikaltimą asmeniui gali būti skirta bauda iki 300 tūkst. eurų arba laisvės atėmimas iki septynerių metų.

Teisėsaugos atstovai nedetalizavo, ar įtarimai pareikšti galėtų būti ir kyšio davėjui. Jie taip pat nenurodo, kas pranešė apie galimą korupcinį nusikaltimą.

Nors prokurorai taip pat neteikia duomenų apie įtariamojo poziciją jam pareikštų įtarimų atžvilgiu, D. Valkavičiaus teigimu, manoma, jog ikiteisminis tyrimas ilgai netruks ir artimiausiu metu byla bus perduota teisminiam nagrinėjimui.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite