Angle down Atgal

Strigailiškio biblioteka kviečia į popietę „Tu paskaityki mano laiškelius“

Šiemet minint 80-ąsias 1941 metų masinio Lietuvos gyventojų trėmimo metines, projektu „Šalčio gėlės lange“ siekiama ne tik paminėti tragiškus įvykius ir pagerbti nekaltai ištremtuosius, bet ir paskatinti, ypač paauglius, skaityti ir susipažinti su lietuvių literatūra apie tremtį, atrasti naujus faktus apie bendraamžius, kuriems teko tremtinių dalia, sužinoti, ką jie patyrė ir išgyveno, apie ką svajojo ir ko jie troško.

Nuo 1941 m. birželio 14 iki 22 dienos sovietų okupantai įvykdė vieną didžiausių masinio trėmimo operacijų Lietuvos istorijoje – per keletą dienų iš Lietuvos išvežta apie 18 000 gyventojų. Iš šios trėmimų bangos į Lietuvą grįžo tik 33 proc. ištremtųjų; 27 proc. žuvo tremties ir kalinimo vietose, o beveik 40 proc. tremtinių likimas nežinomas.

1948 m. gegužės 22-23 dienomis sovietų okupantai įvykdė operaciją „Vesna“, kurios metu iš Lietuvos ištremtas didžiausias skaičius žmonių – net 40 002, daugiausia darbštūs ūkininkai (planuota ištremti 48 000 žmonių, tačiau nesurinkus į sąrašus įtrauktų šeimų buvo tremiamos saugumiečių ir kolaborantų parinktos arba tiesiog tuo metu po ranka pakliuvusios šeimos). Operaciją vykdė apie 41 500 rusų atsiųstų ir vietos saugumiečių, karininkų, kareivių, milicininkų, stribų ir sovietinių aktyvistų.

Projekto autorė Rasa Bačiulienė. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Projekto partneris Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite