Angle down Atgal

Stovykloje mokoma sveikos gyvensenos

„Vakā, vakā, vakā“ – taip kiekvieną birželio 25-29 d. rytą Tverų kultūros centre stovyklos vadovai pasitikdavo miestelio ir aplinkinių kaimų vaikus ir jaunimą. Mokyklinio autobuso vairuotojas kas rytą stovyklos dalyvius surinkdavo iš jų kaimų ir vienkiemių, o vėlyvą popietę visus po maudynių išvežiodavo namo.

Stovykloje jaunuoliai turėjo galimybę geriau pažinti vieni kitus ir save, pasakojo istorijas iš savo gyvenimo, lipdė iš molio, žaidė žaidimus ir atliko užduotis, skatinančias juos mąstyti, tartis tarpusavyje ir veikti kaip viena komanda, nė vieno nepaliekant nuošaly. Kartu su į stovyklą užsukusia visuomenės sveikatos priežiūros specialiste jaunuoliai mokėsi teikti pirmąją pagalbą, išbandė žmogaus gaivinimo ir pagalbos užspringus metodus, diskutavo apie sveiką mitybą ir apskaičiavo cukraus kiekį įvairiuose maisto produktuose, diskutavo apie psichoaktyvių medžiagų vartojimo pasekmes. Kiekvienos dienos popietę, besigaivindami vandeniu ir kalbėdamiesi apie mokyklą, brolius, seses ir žemaitiškus žodžius, laukais, keliais, rugiais ir lydimi 40-ies baltų šuniukų, traukdavome prie Tverų tvenkinio maudytis. Nesvarbu, kad vadovai iš miesto, jie puikiai įsiliejo į žemaitiško miestelio ir kaimo kontekstą, ir visiems – tiek vadovams, tiek vakāms – stovykla praėjo smagiai.

Žadvainuose vaikai taip pat maudėsi Jūros upėje, dalyvavo įvairiose veiklose, kurių metu galėjo labiau pažinti save ir vienas kitą, prevencinėje stovykloje, buvo supažindinti su sveikos mitybos ypatumais, praktiškai išbandė pirmosios pagalbos simuliacijas, burnos ir kūno higiena buvo taip pat aktuali tema. Stovyklos metu jaunuoliai galėjo pabandyti gamintis sveiką maistą, aktyviai dalyvauti komandinėse užduotyse, reflektuoti savo gyvenimiškas patirtis su psichologu stovyklos vadovu Andriumi.

Stovyklos dalyviai, reflektuodami stovyklos atradimus, dalinosi mintimis, kad stovyklos metu jautėsi emociškai saugiai, galėjo kalbėtis jiems rūpimomis temomis ir labiau atsiverti.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite