Angle down Atgal

Stebuklas žmogaus gyvenime

Mūsų kraštietis po patirtų išgyvenimų šiandien – po beveik dviejų metų pertraukos – sugrįžo į savo namus, kuriuos sutvarkė visa bendruomenė, o labiausiai prisidėjo nuoširdūs mūsų krašto socialiniai darbuotojai. Savarankiškai jis gyventi, deja, jau negali, tačiau, nuo jo veido šiandien nedingo šypsena.

Vyras turi didelių specialiųjų poreikių, bet jis – draugiškas ir nuoširdus, neturintis žalingų įpročių. Kasdien jam reikia kvalifikuotos pagalbos, kurią jam suteikė ir toliau teiks Kėdainių bendruomenės socialinis centras.

Kraštietį N. V. kamuoja patirta sunki galvos trauma ir atminties sutrikimai. 2018-ųjų metų sausį N. V. buvo skubiai paguldytas į Kėdainių ligoninės Palaikomojo gydymo ir slaugos skyrių, kur jam buvo suteikta reikalingiausia pagalba. Įvertinta sveikatos būklė ir suteiktas gydymas, pasirūpinta higiena. Po 4 mėnesių N. V. slaugos terminas pasibaigė – žmogus turėjo grįžti į savo butą, kuriame nebuvo tinkamų sąlygų gyventi, nebuvo net reikalingiausių baldų. Todėl iki tol, kol N. V. turės tinkamas sąlygas gyventi, jam buvo suteikta Kėdainių bendruomenės socialinio centro – laikino apgyvendinimo – paslauga.

„Man asmeniškai ši situacija žinoma nuo 2018-ųjų metų sausio. Tada į mane kreipėsi šio asmens kaimynai, kai dar dirbau miesto seniūnu. Skubiai nuvykau į jo butą. Tada ir ėmėmės kartu su Kėdainių bendruomenės socialinio centro direktore spręsti, kaip geriausiai žmogui padėti. Šiandien vyras jau sugrįžo į neatpažįstamai pasikeitusį butą. Tuos metus bendravome ir žinau, kaip jis nekantravo grįžti į savo namus“, – kalbėjo rajono meras Valentinas Tamulis.

Per visą tą laikotarpį, kuomet N. V. buvo teikiama laikino apgyvendinimo paslauga, Kėdainių bendruomenės socialinio centro socialiniai darbuotojai savo jėgomis sutvarkė jo nuosavą butą jo lėšomis. Jau dabar žmogus gali gyventi švariame, jaukiame ir atnaujintame būste, kurį sutvarkyti padėjo darbštūs socialiniai darbuotojai. Jie padovanojo vyrui sofą-lovą. Pokyčiai akivaizdūs – naujai ištapetuotos ir išdažytos buto sienos, pakeisti išdužę langai ir grindų danga. Butas apstatytas patogiais baldais, virtuvėje N. V. ras naują šaldytuvą ir pačius reikalingiausius virtuvės įrankius.

„Per tą laiką pažinau šį žmogų kaip be galo šiltą, nuoširdų, kuris tikrai nori tinkamai gyventi. Jis turi puikią atmintį ir yra didelis pasakotojas, prisimena savo tėvus, vaikystę ir pačias smulkiausias gyvenimo detales. Turi subtilų humoro jausmą. Norisi, kad jis visos bendruomenės pastangomis savo bute gyventų laimingai ir jaustųsi patogiai“, – susijaudinusi kalbėjo Kėdainių bendruomenės socialinio centro direktorė Rūta Kaupienė.

Šiuo metu Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus siūlymu ir Kėdainių bendruomenės socialinio centro sprendimu yra skirta lankomosios priežiūros darbuotoja, kuri N. V. teiks paslaugas 4 kartus per savaitę.

Kiekvienas žmogus savo gyvenime yra patyręs dvasinių, socialinių sunkumų, kuriuos vienam įveikti – sudėtinga. Pastebėję skaudžių išgyvenimų sukrėstą artimą, kaimyną ar kolegą, turime ištiesti pagalbos ranką. Svarbiausia – nelikti abejingiems. Taip po gerų darbų gimsta gražios istorijos apie likimo palaužtus žmones, su kuriais gerumu dalinasi visa bendruomenė.

„Šis atvejis yra pavyzdys, kaip mes – visa bendruomenė, įstaigos, institucijos, pavieniai žmonės – galime veikti kartu ir padaryti įkvepiančius darbus“, – sakė rajono meras Valentinas Tamulis.

Jeigu savo aplinkoje pastebėjote sušalusį žmogų, kuris neturi namų ar yra sutrikusi jo sveikatos būklė, geriausiai kreiptis į Kėdainių bendruomenės socialinį centrą telefonu 8 655 64 322, nepamirštant nurodyti, kur pastebėjote asmenį. Centro specialistai iš karto nuvyks į nurodytą vietą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite