Angle down Atgal

STEAM diena „Gerosios vilties“ progimnazijoje

STEAM – viena iš modernių švietimo krypčių pasaulyje, akcentuojanti įvairialypę mokymosi aplinką ir parodanti vaikui, kaip suderinti mokslą, meną, kūrybą ir visa tai taikyti kasdieniame gyvenime, todėl Visagino ,,Gerosios vilties“ progimnazijoje vasario 17 dieną buvo organizuota STEAM mokslų populiarinimo diena ,,Gamtos pokyčiai: nuo dinozaurų iki šių dienų“. Šią dieną „Gerosios vilties“ progimnazijoje vyko netradicinė ugdomoji veikla.

Visiems vaikams būdingas domėjimasis tuo, kas paslaptinga, neištirta. Istorijos apie dinozaurus, jų gyvenimą susijusios su paslaptimi ir tai aktyvina vaikų fantaziją, skatina tiriamąjį domėjimąsi. Kaip atrodė šie gyvūnai? Kuo mito? Kaip atrodė dinozaurų kiaušiniai? Kodėl ir kada jie išnyko? Į visus šiuos ir kitus klausimus Visagino „Gerosios vilties“ progimnazijos mokiniai galėjo rasti atsakymus atidarytuose mokyklos dinozaurų tyrinėjimo centruose. O kas gali būti įdomiau už dalyvavimą edukaciniuose užsiėmimuose, kuriuose atgyja istorijos apie dinozaurus.

Teminiuose centruose mokiniai klausėsi paskaitų ir žiūrėjo filmus apie dinozaurų gyvenimą. Sužinojo daug įdomių faktų apie Žemės planetos evoliuciją. Praktinių užsiėmimų metu, pasitelkę matematinius skaičiavimus, vaikai galėjo palyginti dinozaurų dydį, sužinoti jų judėjimo greitį, lizdų, kiaušinių dydį. Žinodami realų pėdų atspaudų dydį ir žingsnio ilgį šeštokai sukūrė tiranozauro pėdsakus. Išgirdo roplių skleidžiamus garsus, riaumojimą, kvėpavimą – tai padėjo įsivaizduoti dabar jau išnykusių driežų pasaulį.

Vaikai galėjo pabūti tikrais paleontologais, ieškoti smėlyje dirbtinių dinozaurų kaulų, odos. 5 ir 7 klasių mokiniai iš įvairių medžiagų sukūrė senųjų roplių skeletus ir modelius.

Tuo tarpu 6а ir 6с klasių mokiniai lankėsi IVAE informaciniame centre. Vaikai sužinojo apie elektrinės kūrimą, eksploatavimą, saugumą, uždarymą. Domėjosi aplinkosauga.

8b klasės mokiniai svečiavosi UAB „Visagino energija“. Aštuntokai susipažino su vandens valymo įrenginiais, laboratorija ir vandenviete. Mokiniai įsitikino, kad nuotekų valymo principą žmogus nukopijavo iš gamtos, kurioje vandenį švarina mikroorganizmai. Turėjo galimybę įvertinti visą nuotekų valymo procesą – nuo tada, kai panaudotas nešvarus vanduo surenkamas ir iškeliauja į nuotekų valyklą iki tada, kai išvalytas vanduo iš valymo įrenginių išleidžiamas į Skryto ežerą. Vandenvietėje vaikai sužinojo, kad Visagino savivaldybės gyventojams geriamasis vanduo išgaunamas iš Šventosios–Upninkų 80-100 m gylio vandeningo sluoksnio. Požeminis vanduo, kuriame yra iki 3 mg/l bendros geležies, yra gerinamas nugeležinimo įrenginiuose. Geležiai šalinti nenaudojamos jokios cheminės medžiagos.

Visi STEAM dienos renginiai buvo įdomūs ir naudingi. Smagu, kad kūrybinis-tiriamasis procesas padeda ugdyti mąstančią, laisvą asmenybę, gebančią integruotis į dinamišką aplinką, o projektinės, patyriminės ir meninės veiklos įvairovė padeda mokiniams turimas teorines žinias pritaikyti praktiškai, deda pagrindus suvokimui, jog mokymasis vyksta nuolat.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite