Stakliškių priešgaisrinės tarnybos darbo vieta
Angle down Atgal

Stakliškių ugniagesiai ilsisi garaže ir iki šiol naudojasi išviete

Prienų rajono priešgaisrinės tarnybos Stakliškių ugniagesių komandos darbuotojai vis dar gyvena 20 amžiaus sąlygomis. Ankštos gaisrininkų darbo patalpos užgriozdintos įvairiais rakandais, specialiai tam nepritaikytose patalpose daug nereikalingų darbo įrankių ir buities reikmenų. Ilsisi ugniagesiai ant senų lovų garaže, o gamtiniams reikalams atlikti jiems skirtas lauko tualetas.

Tokius vaizdus užfiksavo Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ atstovai drauge su Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) darbuotojais atlikę neplaninį Prienų rajono priešgaisrinės tarnybos Stakliškių ugniagesių komandos darbo sąlygų patikrinimą.

„Šiuo metu darbo inspekcija vis dar tiria visas aplinkybes. Kol kas negalima teigti, kad viskas yra taip, kaip atrodė, bet sakykim tai, kokias darbo sąlygas matėm - jos yra siaubingos, jos netelpa jokiuose sveiko proto rėmuose. Atrodė kaip irštva gyvuliams laikyti, nors ir gyvulių pagal Europos Sąjungos įstatymus negalima tokiomis sąlygomis laikyti. Juk nuo gaisrininkų darbo kokybės priklauso žmonių gyvybės, tad situacija tikrai yra baisi“,- sakė „Sandraugos“ administratorius Stasys Buškevičius.

„Sandraugos“ atstovai teigia, kad ugniagesių darbo vieta buvo panaši į landynę ir nors joje jau vyksta remonto darbai, profsąjungos atstovams kilo įtarimų, kad patalpos tvarkomos pačių ugniagesių rankomis.

„XXI a. Europos Sąjungos šalyje vis dar naudojamasi mediniu lauko tualetu, patalpų viduje nėra kriauklių, vanduo – lauke, o apie dezinfekcines ir higienos priemones belieka tik pasvajoti. Iš šalies atrodo, kad Stakliškių gaisrininkai glaudžiasi Rio de Žaneiro lūšnas primenančiose patalpose. Kaip besistengtų savo naudai interpretuoti vadovas, tokia situacija yra nenormali ir netoleruotina“, - priekaištus Tarnybos viršininkui Jonui Kvietkauskui žėrė profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis.

Tarnybos viršininkas: padariau labai daug

Prienų rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos viršininkas Jonas Kvietkauskas neigia, kad jo darbuotojai dirba netinkamomis sąlygomis. Jis pridūrė, kad remontas vyksta jau kelis mėnesius ir situacija yra tvarkoma.

„Patalpos yra tvarkomos, tačiau jos tikrai nėra tvarkomos pačių ugniagesių. Stogo dengimui yra pasamdyti žmonės, yra sutartis, grindų betonavimui taip pat yra pasamdytas žmogus. Su vienu iš gaisrininku yra sudaryta sutartis, pagal kurią jis klijavo plyteles ir jam už tai yra mokama“,- Alfa.lt sakė J. Kvietkauskas.

Priešgaisrinės tarnybos viršininkas sutinka, kad finansavimas yra mažas, mašinos senos, patalpos prastos, tačiau jis teigia, kad per 10 mėnesių, kuriuos jis dirba viršininkų, jis padarė labai daug.

„Pastačiau du valymo įrenginius, remontuoju patalpas, visus priešgaisrinės tarnybos pareigūnus aprengiau nauja uniforma, nupirkau dar vieną padėvėtą mašiną. Darbuotojai net stebisi tuo, nes anksčiau viskas stovėjo vietoje“,- teigė J. Kvietkauskas.

Stakliškių priešgaisrinės tarnybos viršininkas mano, kad visas šis patikrinimas yra kerštas jam, bei teigia, kad viskas yra šmeižtas.

„Profsąjungos lyderis Kęstutis Juknius pyksta, nes žmonės išeidinėja iš profsąjungos, o kadangi iš jo išeina profsąjungos nariai jis negauna pajamų, tai jis griebiasi tokio šmeižto. Dėl tokio apšmeižimo, jei reikės, aš eisiu į teismą. Jie teigia, kad čia yra lūšnynas, bet čia nėra viskas taip baisu“,- sakė J. Kvietkauskas.

Valstybinės darbo inspekcijos atstovas, kuris dalyvavo patikrinime kol kas negali nei patvirtinti, nei paneigti, kad Stakliškių ugniagesiai dirba netinkamomis sąlygomis.

„Šiuo metu patikrinimas nėra baigtas, atliekami tyrimo veiksmai, tad kol kas aš negaliu konstatuoti ar tai tiesa ar ne. Matėm visą situaciją ir aplinkybes, bet kadangi mes dar laukiam papildomų dokumentų tyrimui, ir jis dar vyksta mes nieko patvirtinti negalime“,- sakė Vyriausiojo darbo inspektoriaus patarėjas Virginijus Lukavičius.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite