Angle down Atgal

Sprendimas dėl įmonių pavadinimų ne lietuvių kalba strigo Seimo komitete

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto posėdyje penktadienį svarstymo stadijoje nepritarta įstatymų pataisoms, kuriomis siūloma, kad įmonėms būtų leidžiama registruoti pavadinimus ne lietuvių kalba.

Komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė posėdyje nedalyvavo, jį vedė pirmininkės pavaduotojas Stasys Šedbaras.

Diskusijų šiame posėdyje nebuvo, komiteto nariai iš karto balsavo dėl komiteto patobulinto Civilinio kodekso 2.40 straipsnio pakeitimo įstatymo projekto. 4 komiteto nariai balsuodami pritarė pataisoms, 1 - buvo prieš, 3 - susilaikė. Komiteto pirmininkės balsas būtų buvęs lemiamas, o kadangi jos nebuvo, laikoma, kad siūlymui nepritarta.

„Sprendimui nepritarta. Galbūt tai dar bus įtraukta į kitą darbotvarkę arba po papildomų diskusijų. Tai dėl lydimųjų (teisės aktų. - ELTA) nėra prasmės balsuoti“, - sakė S. Šedbaras.

ELTA primena, kad ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius siūlo teisės aktų pakeitimus, kad įmonių pavadinimai galėtų būti sudaromi ir užsienio kalba lotyniškais rašmenimis. Pagal šiuo metu galiojantį reguliavimą juridinių asmenų pavadinimų sudaryti užsienio kalba neleidžiama, išskyrus, kai pavadinimai susiję su užsienio juridiniais asmenimis, arba rašomi lotyniškai ir graikiškai. Prekės ženklams šis apribojimas negalioja.

Siūlymus ministras yra pateikęs jau prieš pusantrų metų. Jiems priešinasi Valstybinė lietuvių kalbos komisija, teigdama, kad Konstitucija iš esmės draudžia bet kokį veiksmą, kuris teisės aktais suteiktų nevalstybinei kalbai prioritetą prieš valstybinę kalbą. Jeigu būtų priimta tokia pataisa, motyvacija vartoti lietuvių kalbą ir sudaryti įmonės pavadinimus lietuvių kalba esą sumažėtų.

Seimas siūlomiems įstatymų pakeitimams yra pritaręs po pateikimo pernai lapkritį. Pagrindiniu komitetu svarstant klausimą paskirtas Teisės ir teisėtvarkos komitetas. Neigiamą išvadą dėl teisės aktų pakeitimų yra pateikęs ir Seimo Švietimo ir mokslo komitetas.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite