Angle down Atgal

Spalio 16-oji: vardadieniai, astrologija

Spalio 16-oji – Pasaulinė maisto diena. Boso diena. Mažosios Lietuvos gyventojų genocido diena.

Pasaulinę maisto dieną švęsti pasiūlė Maisto produktų ir žemės ūkio organizacija (FAO). Šalys užsibrėžė uždavinį kovoti su badu pasaulyje, plėsti žemės ūkį. Šią dieną rengiamos nemokamo maitinimo, paramos akcijos, visuomenė plačiau informuojama apie skurdžiai gyvenančius žmones, kuriuos būtų galima paremti. Tarptautinės maisto dienos metu siekiama atkreipti visuomenės dėmesį ir į sveiką mitybą. Sveikuolių klubai rengia sveiko maisto šventes.

2006 metais spalio 16-oji Seimo nutarimu paskelbta Mažosios Lietuvos genocido diena. 1944–1949 metais pagrindinėje Mažosios Lietuvos dalyje – Karaliaučiaus krašte Maskvos Kremliaus nurodymu buvo įvykdytos per 300 tūkst. civilių gyventojų žvėriškos žudynės, o ir likę 100 tūkst. gyvųjų deportuoti.

Spalio šešioliktoji, penktadienis – 290-oji metų diena (penktoji 42-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 76 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Aurelija, Dovaidas, Dovaidė, Dovaldas, Dovaldė, Galia, Galius, Gedvyga, Grėta, Grėtė, Gryta, Grytė, Gutautas, Jadvyga, Magryta, Margarita, Margyta;

rytoj: Emerencija, Gytė, Ignotas, Kintas, Kintautė, Kintenė, Kintautas, Marijonas;

poryt: Kęsmina, Kęsminas, Kęsminė, Kęstartas, Kęstartė, Laiva, Liaudė, Liubartas, Liubartė, Lukas, Lukošius, Vaiva.

*************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 07.49, leidžiasi 18.19. Dienos ilgumas - 10.30.

Šiandien – aštuntoji Mėnulio delčios diena.

Saulė Svarstyklių ženkle.

**************

Protingos mintys:

„Nė vienas žmogus nebuvo pagerbtas už tai, ką gavo. Garbė – tai atpildas už tai, ką davei“ (C. Coolidge'as).

**************

Astrologinė prognozė spalio 16-ajai, penktadieniui

AVINAS. Jūsų emocinė būklė bus gana nestabili. Tai kalbėsite apie meilės jausmus, tai kelsite kivirčus dėl niekniekių. Galbūt teks bylinėtis, ginti savo ar kitų asmenų interesus.

JAUTIS. Aktualūs turėtų būti sveikatos bei ūkiniai, techniniai reikalai. Svarbu racionaliai paskirstyti ir teisingai nukreipti resursus. Regis, pernelyg jautriai reaguosite į replikas dėl išvaizdos, stiliaus, statuso ar pan.

DVYNIAI. Sunku bus nustygti vienoje vietoje, norėsis pramogų, pasiekimų ar kažko ypatingo. Daugiau dėmesio skirkite vaikams – jiems reikia jūsų šilumos bei meilės. Tik nebandykite to kompensuoti pinigais ar lepindami brangiais daiktais.

VĖŽYS. Tikėtina nuotaikų kaita, didelis emocionalumas. Jėgų pareikalaus buitiniai rūpesčiai. Stenkitės nesipykti su aplinkiniais bei nenukabinti nosies dėl įvairių rūpesčių, ypač vakare prasidedant jaunačiai.

LIŪTAS. Turėkite omenyje, kad šios dienos mintys, noras, įvykiai užsifiksuos ir kažkuria prasme duos eigą. Labiau kontroliuokite ir savo liežuvį, kad žvirbliu išlėkęs žodis piktu jaučiu negrįžtų. Reikalingas ypatingas budrumas kelyje.

MERGELĖ. Galimos tam tikros pajamos iš įvykusių investicijų, pardavimų. Pravartu tvirtinti materialines pozicijas. Tik būtinai pasvarstykite, kas jums naudingiau, nepasiduokite kurstymams aklai rizikuoti.

SVARSTYKLĖS. Šiandien nestokosite kūrybinės ir fizinės energijos bei aplinkinių dėmesio. Kita vertus, bus daug negatyvių vertinimų, komentarų. Nesileiskite išvedami iš pusiausvyros.

SKORPIONAS. Būsite linkę paslapčia domėtis, kas ką galvoja ir veikia, rinkti įvairias žinias, informaciją. Tačiau nereikėtų ko nors primygtinai reikalauti. Pirma ištirkite situaciją, įsigilinkite į savo bei aplinkinių motyvus.

ŠAULYS. Tikriausiai atsiras galimybių pasireikšti kolektyvinėje, visuomeninėje veikloje, tvarkant organizacinius arba draugų reikalus. Kita vertus, galimos per didelės išlaidos bei nepamatuota rizika. Saugokite nuo pavojų vaikus.

OŽIARAGIS. Tikriausiai teks bendrauti su politikais, pareigūnais ar vadovais. Jūsų naudojami, siūlomi darbo metodai darys įspūdį. Visgi per didelis užsispyrimas, spaudimas gali sukelti barnius, intrigas, pakenkti reputacijai.

VANDENIS. Gali būti, kad jums reikės dėl kažko apsispręsti mokslo, profesine, kelionės ar karjeros prasme. Dėl to suksite galvą, nerimausite. Aktualaus klausimo išsiaiškinimas leistų užbaigti neapibrėžtumo fazę ir pradėti naują startą.

ŽUVYS. Tikriausiai teks kontaktuoti su įžymybėmis, politikais, mokslo ir verslo veikėjais. O galbūt jus vilios meilės nuotykiai, prabangūs daiktai ar kitos pagundos. Tikėtinas išlaidavimas, pasidavimas aistroms.

Geros dienos!

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite