Angle down Atgal

Sostinė išplėtė išimtis, kas galės karantiną praleisti namuose

Sostinės savivaldybė nustatė platesnį sąrašą asmenų, kurie grįžę iš užsienio galės privalomą karantiną praleisti namuose. Tarp jų – sergantys sunkiomis ligomis, tai pat sugrįžtantys su augintiniais.

Pasak savivaldybės, anksčiau trečiadienį į namus izoliuotis išleistos iš užsienio grįžusios šeimos su vaikais, bet ir besilaukiančios motinos, lėtinėmis ir sunkiomis ligomis sergantys žmonės, asmenys, kurių gydymui reikalinga speciali įranga ir nuolatinė priežiūra, taip pat sergantieji psichinėmis ligomis, depresija ir panašiai.

Izoliuotis savo turimose patalpose galės ir turintys labai specialių mitybos poreikių, taip pat sugrįžtantys su augintiniais.

Sostinės savivaldybė turės žmonių, kuriems daroma išimtis, asmens duomenis, įsipareigojimus visą izoliacijos laikotarpį laikytis izoliavimosi tvarkos ir sutikti būti tikrinami elektroninių ryšių priemonėmis.

Savivaldybės administracijos direktorius žada taikyti ir technologinius sprendimus, kuriuos jau kuria savivaldybės komanda.

„Tikimės jau po keleto dienų galėsim išmaniai patikrinti žmogaus buvimo vietą izoliacijos laikotarpiu. Taip pat izoliuotieji privalės sutikti bet kuriuo metu būti patikrinti įvairiomis priemonėmis: skambučiais, turės atsiųsti savo nuotrauką, arba bus pritaikyti nauji informacinių technologijų sprendimai, arba fiziškai atvyks tikrintojai“, – sako Administracijos direktorius P. Poderskis.

Savivaldybė nurodo, kad sukūrus ir išbandžius naujas priemones, kurios elektroninių ryšių pagalba užtikrintų asmens buvimo vietos atsekamumą, ir informavus Valstybės lygio Ekstremalių operacijų centrą, šis išimčių sąrašas galės būti dar plečiamas ir pildomas.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakymu visi iš užsienio grįžę asmenys privalomai 14 dienų bus izoliuojami savivaldybių patalpose. Taip pat numatyta, kad į tokias patalpas turi būti gabenami ir lengva koronaviruso forma sergantys gyventojai.

Didmiesčių merai tvirtina, kad tai apsunkins kovą su COVID-19, bus eikvojami administraciniai ir gydytojų ištekliai, jų mažiau liks sunkiems ligoniams, o tai kainuos gyvybes.

A. Veryga trečiadienį pranešė šios tvarkos atšaukti neketinantis, nes tai keltų infekcijos plitimo riziką, nors žadėjo svarstyti leisti išimtis šeimoms su vaikais ir nėščiosioms. Premjeras Saulius Skvernelis Vyriausybėje trečiadienį patvirtino į savivaldybių, įskaitant ir Vilniaus, siūlymus bus atsižvelgiama ir bent jau sostinė „galės pritaikyti tam tikras monitoringo priemones“ sulaukusi pačių žmonių pritarimo.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite