Angle down Atgal

Socialdemokratai: visi medikai, dirbantys per karantiną, turi gauti priedus

Socialdemokratai pateikė premjerui Sauliui Skverneliui parengtą projektą dėl atlyginimų priedų mokėjimo visiems gydymo įstaigų darbuotojams, dirbantiems karantino galiojimo metu.

„Teikiame principinius siūlymus Vyriausybės vadovui – dabar kuo skubiau reikia priimti sprendimą, kad visi sveikatos įstaigų darbuotojai, patiriantys riziką dėl susidūrimo su koronavirusu, gautų atitinkamus priedus už darbą, keliantį pavojų jų sveikatai ir gyvybei. Priedai turėtų būti diferencijuojami pagal dirbančiųjų rizikos laipsnį. Tuo metu finansinės valstybės galimybės ir sprendimai, kaip bus atlyginama gydymo įstaigų darbuotojams, yra premjero ir Vyriausybės atsakomybė”, – sako Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas.

„Labai svarbu, kad atlyginimų priedai medikams už darbą karantino metu būtų mokami ne iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų, o iš valstybės biudžeto. PSD fondo pinigų negalime išleisti vien kovai su COVID-19 virusu, juk reikės atkurti visavertį sveikatos įstaigų darbą, žmonėms suteikti nukeltas gydymo paslaugas, pagaliau žmonės ir dabar serga ne vien koronaviruso sukeltomis ligomis – viskam tam reikalingi jų sveikatos draudimo fondo pinigai”, – sako Seimo socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė.

„Atsižvelgiant į jau dabar turimus duomenis, matome, kad daugelis medikų užsikrėtė visai ne dirbdami su patvirtintais ar įtariamais COVID-19 atvejais. Atvirkščiai – būtent po užsikrėtimų paaiškėjo, kad tose įstaigose išplito infekcijos židiniai. Kiekvienas pacientas yra potencialus viruso nešiotojas, tad kiekvienas medikas – ir jiems talkinantys darbuotojai – patiria riziką, todėl mes prašome, kad visiems sveikatos įstaigų darbuotojams būtų mokami priedai pandemijos metu“, – pabrėžė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) narė Dovilė Šakalienė.

Socialdemokratų premjerui nusiųstame siūlyme rašoma, kad nuo karantino Lietuvos teritorijoje paskelbimo mėnesio pradžios iki karantino galiojimo mėnesio pabaigos asmens sveikatos priežiūros įstaigų išlaidos dėl darbo užmokesčio priedų mokėjimo papildomai apmokamos iš valstybės ir savivaldybių biudžetų lėšų Vyriausybės nustatyta tvarka.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite